Українські автори намагаються прогодуватись за допомогою інтернету. Хоча попит на електронні примірники книжок у нашій державі щороку зростає втричі, прибутки у письменників відбирають пірати. Для порівняння - у Сполучених штатах за 2010-й обсяги продажів віртуальних текстів зросли удвічі.

Цього року у світі масштаб продажу електронних книжок перевищив обсяг паперових примірників. В Україні ж ринок збуту літератури через мережу лише формується.

"На конкретних прикладах показувати і авторам, і видавцям, наскільки це нова ніша, і наскільки вона перспективна. Що існує захист ліцензійного контенту, що це не конкуренція з паперовим виданням, а скоріше доповнення і розширення присутності", - пояснює представник компанії з розробки електронних пристроїв Вероніка Янковська.

Ліцензований варіант у мережі утричі дешевший за класичну книжку. Однак більшість читачів економлять, і находять безкоштовні тексти в інтернеті. У державі хоч і є закони, які повинні захищати авторські права, однак їх нахабно ігнорують пірати. Водночас фахівці вважають: не усю літературу необхідно оберігати від шахраїв.

"Захищати треба ті книги, які є рідкісними і професійними. Це можуть бути підручники, вузівська спеціалізована література, професійні книжки для юристів економістів", - вважає Геннадій Корнєв, фахівець з набуття та поширення контенту.

Письменники з піратами не воюють. Кажуть, якщо книжка потрапила в інтернет - вона швидше стане популярною, а отже, зростуть і обсяги продажів паперових. Але додають - українців таки необхідно привчати платити.

"Це, мені здається, не економія тут грошей – 5-10 гривень - не економія, а так звані ламані програми і "скачувачі", чим я не займаюсь і не вмію, це просто спортивний інтерес людей, які звикли цим займатись", - каже Андрій Кокотюха,письменник.

Роботу над електронним примірником оподатковують на загальних підставах. Тому цей сегмент погано розвивається. Тоді як видавництво звичайної книжки звільнили від збору на прибуток до 2015-ого. Зрівняти преференції поки що не погоджуються книговидавці. Побоюються, що їх витіснять із ринку. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: налоги ubr электронные книги
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1126