Телеканал UBR наполягає на тому, що  дотримується у своїй роботі  принципів об'єктивності та вимог українського законодавства. Щодня в прямому ефірі телеканала  транслюються прес-конференції представників АТО і РНБО про хід подій на Сході. Крім того, у прямому ефірі канал показує брифінги та прес-конференції перших осіб держави, міністрів та чиновників, які причетні до АТО. Рубрика "Без коментарів" - це пряма мова спікерів та найяскравіше відео дня налічує щодня від 50 до 70 матеріалів. А це пряма мова учасників АТО, жителів Сходу, чиновників профільних міністерств, представників АТО та РНБО, політиків, громадських діячів, представників міжнародної спільноти.

Для дотримання принципів збалансованості, об’єктивності, достовірності та точності інформації ЗМІ зобов’язані висвітлювати позицію обох сторін конфлікту. Глядач має право знати позицію агресора.  У коментарях представників ДНР та ЛНР І. Гіркіна, П. Губарева, В. Болотова, О. Ходаковського та інших не лунало  закликів  до розв'язання війни,  агресивних дій або їх пропаганди, до повалення конституційного ладу і порушення територіальної цілісності, пропаганди війни. На доказ цього ми надаємо розшифровку матеріалів, в яких були коментарі цих людей у період  з 8 по 12 липня. 

Як і інші телекомпанії, ми співпрацюємо з міжнародним агенством Reuters, яке надає контент ЗМІ в усьому світі. Зокрема,  12 липня Reuters надіслало коментар Ігоря Гіркіна  щодо обстрілу передмістя Донецька. Для прикладу, інший його синхрон  (який ми також подавали з посиланням на першоджерело) стосувався його зізнання щодо того, що у минулому він був співробітником ФСБ. Інформаційна доцільність такого коментаря в тому, щоб підтвердити  зв'язок І. Гіркіна  з російськими спецслужбами.

Також звертаємо увагу на те, що в червні канал UBR, "5 канал", "1+1" вимкнули в Донецьку. Потім - у Луганську. Сепаратисти попередили кабельних операторів, що  інформаційна політика канала проукраїнська, тому вони проти мовлення телеканала UBR. 

Також колектив телеканала звертає увагу на те, що журналісти UBR  ніколи не приховували логотип  канала під час своєї роботи , зокрема і  на Майдані в період кривавих подій. Жодної критики незалежних мас-медійних організацій та колег про порушення балансу, маніпуляцію інформацією, не отримували.

Колектив телеканала  UBR не погоджується зі звинуваченням у порушенні  Статті 6 Закону "Про телебачення і радіомовлення" та Статті 28 Закону "Про інформацію". 

Сюжет за 8.07.2014

      Плями крові, розбиті вікна, а навколо - осколки від снарядів. Вранці - саме в той час, коли більшість їде на роботу - ця маршрутка потрапила під обстріл. Двоє людей загинули, а вісім - поранені.

      АНДРІЙ ЛИСЕНКО,  речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО:  

"Під час обстрілу бойовиками районів луганська дійсно снаряд розірвався неподалік маршрутки, яка перевозила людей до роботи. Є поранені і загиблі нажаль."

Постраждала і 9-поверхівка, яка стоїть поруч. Снаряд потрапив у дах, а осколки - в ліфтову шахту. Потерпілих немає. Втім, у будинку вибито шибки та зруйновано кілька стін.

      ТЕТЯНА, жителька Луганська: 

"Взрыв такой был как-будто он и попал в наш дом что у меня на первом этаже под ногами закачалась плита, а в серванте выпала посуда."

Два снаряди вибухнули і біля місцевого депо. На роботі тоді були троє працівників. Кажуть, постраждали 8 тролейбусів, чотири вже не відремонтувати.

МИКОЛА РОЗЕНКО, працівник тролейбусного депо:

 "Один снаряд летел со стороны Вергунки и попал. Тишина была неимоверная. Первый взрыв был у нас на территории, второй был за территорией парка."

Частково зруйнована після обстрілів і будівля коледжу Луганської державної академії культури та мистецтв. Під час вибухів працівники сховалися у підвалі. Коли ж затихло, побачили вибиті шибки та стіни, які нагадують решето.

АЛІНА СЕНЧУК,  завідувач коледжу Луганської академії культури та мистецтв:

"Стены пострадали и снаружи и внутри здания, полы изрешечены тоже осколками снарядов. Разрушения очень значительные, естественно, весь ущерб мы посчитать не можем."

Лілія в коледжі викладає народне мистецтво, вона вчить молодь з усіх регіонів країни грати на українських інструментах. Нині Лілія ховає їх у підвал, аби ті не постраждали від бойових дій.

ЛІЛІЯ МАЛИНА,  викладач Луганської академії культури та мистецтв:

"Бандуры инструменты очень сложно приобрести, сзади Вас цимбалы, которые в Луганске в единственном экземпляре. В городе страшно. Покидать его не хотим."

На дорогах міста - вирви від снарядів. Деякі приміщення - палають. Як тільки обстріли затихають - на роботу виходять комунальники.

Робітник комунальної ремонтної служби:

"Ну, мина или что-то… не знаю. Бомбили, а теперь заделываем."

Місцеві мешканці не знають - хто стріляє та звідки. Вони налякані, без потреби на вулиці не виходять. Єдина мрія тепер - мир. Припинити бойові дії з обох сторін просить і мер Луганська .

СЕРГІЙ КРАВЧЕНКО, міський голова Луганська:

"Так не может продолжаться дальше. Я прошу, чтобы прекратили боевые действия с обеих сторон. Потому, что гибнут ни в чем не повинные жители."

У  самопроголошеної влади - своя точка зору. Так званий губернатор ЛНР Валерій Болотов заявив: його самопроголошена республіка за стіл переговорів сісти готова, але... тільки - на власних умовах. Втім, на яких же саме - не уточнив:

ВАЛЕРІЙ БОЛОТОВ, лідер самопроголошеної ЛНР:

 "По тому сценарию, как было раньше мы уже не пойдём. Когда мы согласились и в одностороннем (порядке) прекратили огонь, они сделали передислокацию. В этот раз, если и будут переговоры, то на наших условиях"

Активні бойові дії в Луганську тривають відучора. Три години поспіль бойовики із шести танків обстрілювали місцеве летовище, яке контролюють українські військовослужбовці.

    Сюжет за 9.07.2014

  Найбільші міста Донбасу - в напруженні та страху. За три доби Донецьк і Луганськ перетворилися мало не на опорні пункти бойовиків. Окрім обстрілів силовиків - у містах надзвичайно складна криміногенна обстановка. Щодня у рази зростає кількість розбійних нападів та пограбувань. Наприклад, за добу в регіоні зникли більше ніж 20 автомобілів. А лише за ДЕНЬ бойовики викрали, як мінімум, 10 жителів Донецької та Луганської області.

АНДРІЙ ЛИСЕНКО, речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО:

 "Вчора - директора шахти і заступника. У місті Петровське Луг. бойовики затримали і вивезли заступника директор з безпеки хімічного об’єднання ім.. Петровського. На територіях тривають розбійні напади та пограбування."

Бойовики за розбійні напади виправдовуються. Мовляв, "перевтомилися від бойових дій". І до Донецька уже увійшли в стані стресу - бідкається самозваний міністра оборони самопроголошеної ДНР Ігор Гіркін.

ІГОР ГІРКІН ("СТРЄЛОК"),  самопроголошений "міністр оборони" ДНР:

"Не все из бойцов оказались достаточно хорошо были подготовлены к тому, чтобы сразу попасть после окопов и разрухи Славянска и Краматорска - в абсолютно мирный город"

Та Стрєлок обіцяє - стрес бойовики здолають! А тим, хто і далі не припинить пограбувань та збройних нападів, загрожують військово-польові суди. На вулицях Донецька тим часом зростають нові барикади та блокпости бойовиків. Батальйон "Восток" захопив основні адмінбудівлі. Так званий командир служби безпеки самопроголошенної ДНР Олександр Ходаковський - каже: зараз умови великого міста - для його бойовиків - найбільш зручні для ведення бойових дій із силами АТО.

ОЛЕКСАНДР ХОДАКОВСЬКИЙ, начальник СБ самопроголошеної ДНР:

"Соответственно, численный перевес и превосходство в живой силе нивелируется условиями, в которых мы окажемся в условиях боевых действий"

Із продуктами у місті перебоїв нема - на полицях магазинів та ринків харчів удосталь. Асортимент поменшав, ціни зросли, втім, в інспекції, що їх контролює запевнили: катастрофічних спекуляцій на Сході немає. Супермаркети розцінок необґрунтовано не завищують. Вартість продуктів зростає, як і по всій Україні. Відтак, за півроку подорожчало ледь не все. Макарони на 14 процентів. Це у середньому по державі. Гречка – на 22-ва. Найдорожча - на Донеччині. Пару гривень додали м'ясо та птиця. Але якщо у решті регіонів ревізорів за шалену націнку можуть покарати, на Сході ситуація гірша:

ОЛЕКСАНДР КИСЕЛЬОВ, голова Держінспекції з контролю за цінами:

 "Наказать? Кого наказать? Только Владимир Владимировича, разве что. Выдвинуты, конечно, посты нашей службы, но это тоже люди. Я не могу их заставить пойти и проверить, да и они туда не доберутся. У нас под Луганском, Станица блокирована. 10 дней нет света, 10 дней там только один хлеб. Взорван мост, везде блокада"

У Луганську бойовики на танках штурмують місцеве летовище. Аеропорт підконтрольний українським військовим - його обстрілюють уже другу добу. (ЛОГО ГРАД) До бронетехніки бойовики ще додали залпи із системи реактивного вогню ГРАД. Про це повідомляють у штабі АТО. Те, що на озброєні бойовиків такі є - підтверджують і в самій так званій ЛНР.

ВАЛЕРІЙ БОЛОТОВ,    лідер самопроголошеної ЛНР:

"У нас есть системы Град, гаубиці, ПВО, достаточно"

За останню добу через обстріли троє людей загинули - п*ятеро - поранені. Бойовики обстрілюють також околиці Луганська - де розташовані позиції українських військових.

АНДРІЙ ЛИСЕНКО, речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО:

"Сьогодні неподалік луганська через обстріл блокпосту загинуло 2 українських військових також там отримав важку травму наш колега журналіст Інтера Роман Бочкала. Там він робив репортаж з місця події . Журналіста доставили вертольотом у Харківський госпіталь"

У деяких районах міста - почались перебої з елетропостачанням. Пошкоджені будівлі коледжу Луганської академії наук і його гуртОжитків.

ЛІЛІЯ МАЛІНА, учителька музики:

 "Я вообще не то что шокирована, у меня вообще нет слов. Я просто не ожидала, что такое вообще может когда либо произойти. И вдруг я сегодня звоню по телефону для того, чтобы появиться здесь на работе, а мне говорят что коледж в руинах"

Шляхи навкОло Луганська - заміновані. Повідомляють у РНБО. Зокрема траса у напрямку Артемівська. Кажуть, заради безпеки сили АТО повідомили про це місцевих жителів. А у Краснодоні унаслідок артбострілу зруйновано каплицю у житловОму кварталі. Дах та вікна - розтрощені. Також унаслідок обстрілу - були пошкоджені прилеглі до неї будинки.

Місцевий житель:

 "Скоты блин .. вон смотри люди позаклеивали окна крест на крест как во вторую мировую"

Жодних бойових дій проти мирного населення українська армія не веде - ще раз нагадали та наголосили у РНБО. Кажуть бойовики все частіше маскуються під військовіх та використовують українські прапорИ. Та кожен з мирних, хто хоче покинути зону бойових дій, може вже завтра виїхати до Києва і Львова безкоштовно - на поїздАх СвАтове-Київ та Луганськ -Львів - повідомили у Луганській ОДА. Для цьОго достатньо паспорта з пропискою.

Сюжет за 12.07.2014

 "Мы уже не можем разговаривать! Ну что мы видели Ночью? Стреляли на нас. И без предупреждения"

Вони засинали у мирному місті, а вже зранку побачили руїни сусідніх будинків. Артилерія почала стріляти вночі. Унаслідок бою Мар’їнка (що неподалік Донецька) тепер виглядає ось так: чимало зруйнованих будинків, деінде снарядами розтрощило стіни та дахи, а в однієї багатоповерхівки - верхній поверх, декілька квартир згоріли. Деякі місцеві мешканці звинувачують владу.

ЮРІЙ МОНЬЯК, житель Мар'їнки:

 "Нет у меня уже слов которыми можно выразить негодование весь этот страх и необъяснимость ситуации – посмотрите это лицо нашего президента"

Кілька снарядів залетіли на територію Мар’їнської РЕС - її будівля та електрощитова - пошкоджені. Зруйновані кабельні комунікації - персонал евакуювали. У найближчому до Мар’їнки районі Донецька стрілянину почули о 4-й ранку. Увімкнули сирену та відкрили бомбосховища - боялися, що і сюди дійде бій. Поблизу Донецька зруйнований молокозавод, та ще кілька промислових підприємств. Зранку ще більше донеччан виїжджає із міста. Черга автомобілів - відучора. Штурмують із речами і місцеву залізницю. Бойовики самопроголошеної ДНР переконують: обстрілювали українські військові.

      ІГОР ГІРКІН (СТРІЛОК),  лідер бойовиків самопроголошеної ДНР:

 "Ночью произвел серию обстрелов из ГРАДА бльшая часть которіх пришлась по промішленнім предприятиям и по жилім кварталам обстріл велся по площадям полностью уничтожен молокозавод , комбікормовій завод разрушения на заводе технических изделий и большие разрушения в частном секторе"

Втім, у РНБО розповіді бойовиків укотре спростовують. Кажуть: стріляли бійці самопроголошених республік, а кивають на українську армію навмисно, адже основна мета бойовиків - дискредитувати сили АТО.

АНДРІЙ ЛИСЕНКО,  речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО:

"Сьогодні у 13:30 неподалік селища Курахове терористи вели вогонь з Граду по діючій шахт. Також з установок Град бойовики обстріляли населений пункт Мар’їнка . Масштаб руйнувань, за свідченням очевидців, - величезний. Ллюди й досі залишаються під завалами. Терористи перешкоджають рятувальній операції і не припиняють обстріл"

У самому Донецьку бойовики - укріплюються і відходити з нього не збираються. Тримати оборону планують до останнього. Як це зробити - знають із минулого досвіду. Самозвані лідери самопроголошеної ДНР уже відкрито розповідають про свою колишню славу.

      ІГОР ГІРКІН (СТРІЛОК), лідер бойовиків самопроголошеної ДНР:

"В прошлом я являлся сотрудником ФСБ. Уволился 31 марта в звании полковника - в прошлом году. Да, я воевал в Приднестровье. 5 месяцев воевал в сербской Боснии, участвовал в первой и второй Чеченской войне длительное время"

Минула неспокійно ніч і у Луганську. Тут після обстрілу житлового масиву в районі залізничного вокзалу - снаряд потрапив у житловий будинок. Деякі квартири повністю зруйновані. Загинула одна людина. Місцеві перелякані.

Пошкоджений магазин будматеріалів. Коли пролунав вибух - персонал перебував усередині. Зруйновані будинки і у Луганську. На дорогах вирви - від снарядів. Один із них поцілив в автомобіль - той згорів.

ПАНТЕЛЕЙМОН, житель Луганська:

"В 7 часов вечера снаряды пролетели, видите? Стояли такси здесь. Такси здесь стояли, вот одна бомба, вот вторая – но они целились в военкомат, туда. Там якобы штаб по призыву был людей в ополченцы – сюда лупанули, вон там стояла машина и женщину сразу убило и машина сгорела"

Самопроголошені лідери ЛНР - стан у Луганську назвали військовим. Та вирішили заборонити масові зібрання у місті. Людям кажуть сидіти вдома та навіть барикадуватися. За непослух обіцяли карати.

ВАЛЕРІЙ БОЛОТОВ,  лідер бойовиків самопроголошеної ЛНР:

"В святи с тем, что ведётся обстрел жилых кварталов республики, мною выдан приказ об ответственности за несоблюдения запрета на проведение массовых мероприятий. Согласно нему – лица, которые будут принимать участие в организации массовых мероприятий, будут привлечены к ответственности, согласно военному положению"

АТО на Сході не припиняється, кажуть у РНБО - вони звітують, що наразі бойовики намагаються відбити втрачені позиції, оскільки українські військові щосили їх атакують, зокрема, за допомогою авіації.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr канал ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1078