Схему фінансування кредитів на придбання житла під 2-3 % ще розробляють. Але грошова оцінка вже є. В уряді кажуть, це 10 мільярдів гривень. Сума величезна, підкреслюють експерти. Тій же державній іпотечній установі, свого часу видавали максимум 1 мільярд.

Читайте: Дешевую ипотеку от Президента презентуют в мае

Василь Невмержицький, директор казначейства комерційного банку: "Если население будет иметь доступ к покупке квартир таких с маленькой ставкой за пользование ссудными деньгами , то конечно приведет к спросу на жилье и росту объёма строительства".

Читайте також: Податкова знижка при іпотечному кредиті

Окрім зростання попиту та будівництва, фахівці не виключають і збільшення цін. Особливо, якщо уряд справді запустить в іпотечний ринок 10 мільярдів гривень. Адже, за оцінками експертів знадобиться близько 300-500 мільйонів гривень у рік. Ця сума потрібна для компенсації заявлених 5 % вартості кредиту для 10-ти, максимум 20-ти тисяч квартир економ-класу.

Дивіться сюжет: В українців не вистачить зарплат на "дешеву" іпотеку

Ерік Найман, експерт фінансового ринку: "Это 10-20 тис в год - вряд ли больше они смогут перелопатить. Вы должны быть бедным. У вас должен быть низкий социальный статус. Иначе вся Украина встанет в очередь получать кредиты. Это не правильно".

Важливо й те, у якій перспективі, і за якими механізмами уряд планує вкинути в іпотечний ринок 10 мільярдів гривень. Якщо це відбудеться за рік – два - можна чекати на інфляцію та зростання цін на нерухомість мінімум на 25 %.

Вікторія Бойко, Валерій Наумов. Телеканал UBR.

Теги: недвижимость экономика ипотека покупка квартира жилье
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2270