Українці можуть залишитися без обіцяної президентом дешевої іпотеки. А саме - позики під 2-3 %. Експерти застерігають - навіть якщо такі ставки і будуть - зарплат українців не вистачить і на них.

На сьогодні наші громадяни у середньому по країні заробляють 2700 гривень за місяць. Аби взяти іпотеку та сплачувати банку проценти, потрібно отримувати 8 000 грн, як мінімум. Середні ставки нині сягають 18% річних. Погасити різницю доведеться за рахунок державних банків.

Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків: "Держава, виходячи на ринок і виступаючи агентом ринку, бере на себе із цих 18 реальних відсотків ... 3 буде хтось брати, а решта буде брати на себе держава. Можете уявити собі, які це ризики , і хто за це буде розраховуватися?".

Читайте також: Квартирне питання: чи буде дешевше

У чиновників своя арифметика. Нині в Україні - тьма недобудованого житла. Щоб відновити роботу на майданчиках - потрібно 45-50 мільярдів гривень. Саме ці споруди і можуть стати об’єктами для кредитування.

Дивіться сюжет: Секрет дешевої іпотеки

Владислав Лук'янов, перший заступник голови комітету ВРУ з питань бюджету: "Ипотечные договора, которые будут заключаться - сикъютеризировать -либо выпускать под них облигации. Продавать эти облигации Национальному банку , и под ту же ставку, которую он рефинансирует банки, когда им необходимо пополнить свою ликвидность - пополнять и фонды госстроительства".

Читайте також: Минрегион отстаивает 30-летнюю ипотеку

Утім експерти категоричні: люди - і так у боргах. Для того ж, аби хоч якось відродити ринок іпотеки, банки повинні знизити ставки хоча б до 10%. І не факт, що дешеві позики від держави дістануться тим, хто їх насправді потребує.

Теги: рассрочка ипотека жилье рынок недвижимости доступне житло
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3526