Найстаріший довгобуд Києва таки завершать. Ідеться про "Дніпровські вежі" на проспекті Ватутіна, які не можуть добудувати вже 11 років. Про це повідомила прес-служба Внутрішніх військ МВС України. Новим замовником об'єкта, ймовірно, стане Київська міська адміністрація. Наразі ж очікують проведення повторної експертизи та коригування проекту. Без цього продовжити будівництво не можливо.

Найтриваліше будівництво в Києві - "Дніпровські вежі" - буде завершене. Частина квартир у комплексі належить військовослужбовцям. Інша ж - приватним особам. Нині чекають повторної експертизи, яка дозволить з'ясувати, кому з інвесторів скільки житла належить. До того ж треба визначити, в якому стані перебувають споруди. Після цього заплановане коригування проекту. Його мета: дізнатися, що треба добудувати, і кошторис робіт. На ці потреби підуть державні гроші.

"Більше 7 млн гривень, які необхідні для того, щоб здійснити корегування проекту. На сьогоднішній день вже готові документи, готове доручення прем'єр- міністра до Кабміну, щодо виділення цих коштів. Проводиться дуже ретельна робота, з приводу того, щоб функції замовника були передані Державній Київській адміністрації", - розповіла Світлана Павловська, керівник прес-служби Внутрішніх військ МВС України.

Найбільше часу забере експертиза технічного стану споруди. Кажуть у Державній будівельній інспекції. Будівлі мають понад 70 метрів заввишки і належать до експериментального зведення. Для таких споруд звичайні будівельні норми не діють. Тому експертиза може розтягнутися на кілька місяців. Хоча за належного фінансування цей процес легко прискорити. Наступні ж етапи за часом менш тривалі.

"Экспертиза проекта, комплексная, если будет проведена коректировка, там, в зависимости от сроков, но 45 дней на сегодняшний день - это предельный срок для проведения экспертизы. Нас уведомляют, о том, что они скорректировали и получили комплексную государственную экспертизу проекта, скорректированную имеется в виду. И строят дальше", - повідомив заступник начальника Інспекції Держархбудконтролю Олександр Пухной.

Тим часом приватні інвестори, які не мають стосунку до МВС, нарікають на бездіяльність. Мовляв: доручення глави уряду, яким він постановив вжити заходів для завершення споруди, і досі не виконане.

"Доручення нашого прем’єр-міністра Азарова не виконано. На 1 вересня всі повинні були надати уже чіткий перелік і погодження, це розпорядження Кабміну про виділення цих коштів ", - обурюється президент Асоціації приватних інвесторів та власників Тетяна Шальман.

Будівництво комплексу, що складається із шести хмарочосів, розпочали 1999 року. Замовником тоді виступило Головне управління внутрішніх військ МВС, інвестувавши близько 130 мільйонів гривень. Воно мало одержати понад 400 квартир у комплексі та виділити їх військовослужбовцям. Пізніше МВС передало функції замовника концерну "Укріндустрія", який залучив приватного генпідрядника. У жовтні 2005-го спорудження "Дніпровських веж" повністю припинили. Зараз житлова частина готова на 60%. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: киев ubr долгострой днепровские вежи
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 5032