За нинішніх економічних умов дешева іпотека - ілюзія. Переконані експерти. Адже доходи населення мізерні, а в будівельній галузі забагато проблем. Банки не готові брати на себе всі ці ризики.

Здешевлювати іпотеку банки не готові. Нині ставки за позиками на житло - 15-17 % річних. Щоб отримати кошти, потенційні клієнти повинні мати підтверджений дохід близько 12-ти тисяч за місяць. Фінансисти кажуть - аби оживити ринок ставки мають бути в межах 10%. Та експерти зазначають: банки на це не зважаться, бо ризики в будівельній галузі завеликі.

Чому "Дешева іпотека" не користується попитом

Олександр Сугоняко, президент асоціації українських банків: "Доступне житло, масова іпотека - це сьогодні просто фразеологія. Це не для України. Сьогодні це не може бути. Це просто передвиборча розмова. У нас ні доходи населення не дозволяють говорити про це, тому що маса людей має дуже малі доходи. З іншого боку, галузь зовсім не готова запропонувати нормальну ціну".

Читайте також: Квартирне питання: чи буде дешевше

Одна з проблем - відсутність детальних планів територій, які забудовують. Їх немає майже ніде, кажуть юристи. Процедура виділення землі також дуже складна. Приміром у Росії цю проблему розв’язали просто. Там кошти населення залучають на певному етапі готовності житла. Тож банки застраховані від того, що новобуд стане довгобудом.

Читайте також: Азаровская "двушка" за $25 тысяч – реальна

Наталя Доценко-Білоус, юрист:"Имущественные права на будущую недвижимость, они фактически являются ненадежными. И судебная практика в первую очередь подтверждает, что это абстракция".

Читайте також: Новые правила продажи жилья

Мінімізувати ризики допоможе і державна реєстрація всіх угод із нерухомістю, яку будують. Приміром, у Росії така вже діє. А ще гарний досвід сусідів - договори пайової участі та накопичувальні житлово-будівельні кооперативи. Це дозволяє громадянам поступово відкладати кошти на помешкання, не влазячи у великі борги.

Теги: недвижимость кредит жилье дешевая ипотека
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1207