Нерухомість у Китаї знову подешевшала. Втретє за останнє півріччя. Та дешеве житло може завдати суттєвого удару по економіці країни. Новенькі будинки, крамниці, вулиці – усюди порожньо. Це китайське місто-привід Ордос. П’ять років тому його планували перетворити на мільйонник. Та зараз тут проживає менше ніж п’ятдесят тисяч жителів.

Місцевий житель, Ян Зуоло:"Місцеві жителі набрали кредитів та вклали усі гроші в нерухомість. Тепер ніхто не може продати квартири, а грошей немає".

Ціни на нерухомість у Китаї знизили приблизно на третину. Долю Ордоса можуть повторити й інші міста. У Тунжчоу, що за годину їзди від столиці, квадратний метр подешевшав до 700 доларів. Рієлтери очікували на черги з покупців, та охочих придбати житло не виявилося. У китайців немає грошей. Обвал цін пов’язаний із новими правилами кредитування. Китайцям збільшили мінімальний внесок для позики та ввели податок на нерухомість у деяких містах. Уряд побоюється, що житлова "чорна п’ятниця" перетворить економіку країни на мильну бульбашку.

Теги: китай недвижимость стоимость жилье
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1992