Уже цього року ОСББ отримуватимуть позики на капітальний ремонт будинків. Відповідну ідею виношують у міністерстві житлово-комунального господарства. Саме це відомство обиратиме проекти, на які спрямовуватимуть гроші. Кредити можна оформити усього під 3% аж на 10 років. На таку ідею в бюджеті виділили 40 мільйонів гривень. У Латвії за такою схемою вже працюють.

Анатолій Близнюк, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ: "За 60 квадратних метрів житла, коли витрачається не бульше 50 кіловат на обігрів одного квадратного метру, то ви платите 40 євро. Якщо будинок неефективний, то тоді платите 140 євро".

У те, що українці житимуть, як в Європі - вірять не всі. Мовляв, отримати пільгові кредити зможуть лише обрані. Та й то - не факт, що держава виконає свої зобов’язання перед ОСББ.

Олексій Кучеренко, голова правління ВГО "Спілка власників житла України": "Ну добре, Мін ЖКГ цього року компенсує якийсь там відсоток, а наступного року він компенсує, чи ні? Не відомо. А через рік компенсує? Люди візьмуть кредит, а що вони в заставу дадуть? Будинок? Потім у них будуть забирати будинок?".

Для того, аби знати, що саме утеплювати та скільки потім можна зекономити, необхідно провести енергоаудит будинку. А процедура дорога. Коштує для ОСББ в середньому 40 тисяч гривень.

Теги: недвижимость кредит капремонт осбб
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 987