Купити авто можна за 5 -10 тисяч доларів банківської позики. На іпотеку потрібно мінімум 40-50 тисяч. І це за умови, що перший внесок – лише 10% від вартості квартири. Попри декларацію привабливих ставок, менше ніж під 18% у гривнях кредиту не знайдеш.

"Этот рынок замер очень надолго. Расчет такой: на 60 тыс. дол мы должны под ставку 15% иметь заемщика для того, чтобы он сегодняшним требованиям, не докризисным, отвечал, с доходами 14 тыс. грн. в месяц – это нереально", - пояснює голова правління комерційного банку Володимир Хливнюк.

Українці заробляють мало, а будівельники рівня рентабельності не знижують. Тож лише за рахунок зменшення процентної ставки на кілька пунктів ситуації не виправити.

"Если бы не было всех этих согласований, долевых участий муниципалитетов, на развитие сетей и другое, себестоимость строительства можно было бы для социального жильця с учетом стоимости металла, строительных материалов, энергоносителей, абсолютно гарантировано вписывается в 500 долларов за квадратный метр", - підрахував голова правління комерційного банку Ігор Юшко.

Тому однокімнатна квартира може коштувати менше ніж двадцять тисяч доларів. Такі ціни будівельникам, ріелтерам і банкірам не вигідні. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: ипотека ubr кредитные ставки
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1148