Іпотечні ставки в гривнях з початку року знизили в середньому на піввідсотка. А до кінця 2013-го можуть зменшити ще майже на 3 проценти, кажуть банкіри. Забудовники ж пропонують розстрочку або навіть оренду з правом викупу.

Зараз іпотечні кредити надають близько 25 банків. Та брати їх люди не поспішають, бо переплатити за житло доведеться удвічі.

У банков массовые проблемы из-за новых правил регистрации прав на недвижимость

Василь Невмержицький, заступник голови правління комерційного банку : " Объемы кредитования коммерческими банками программ, связанных с приобретением жилья, на текущий момент снижаются. И параллельно снижается и стоимость ресурса  по кредитованию данных проектов. К концу года мы ожидаем снижения стоимости кредитования где-то на 1-2,3 пункта".

Альтернатива - розстрочка від забудовника. Середній рівень ставок - близько одинадцяти відсотків. Інша перевага - менш жорсткі вимоги до позичальників. Але й термін кредитування майже вдвічі менший ніж у банків - до 10 років. Скоро ж на ринку з'явиться нова послуга.

Олеся Перчак, керівник відділу продажів та маркетингу компанії-забудовника : " Мы планируем в ближайшее время запустить некую альтернативу рассрочке - аренда с правом выкупа. Законодательно эта программа разрешена уже с 2010-го года, но, к сожалению, на сегодняшний день ни один застройщик не предлагает такую программу. На нашу точку зрения, в эконом-сегменте, она будет очень успешна и интересная нашим покупателям".

Льготную ипотеку делают доступнее

Поки що ж, коли не маєте де тимчасово пожити,  то краще взяти кредит у банку на вторинне житло, кажуть фахівці. Бо новобудови майже завжди здають із затримкою. Якщо ж хочете нову квартиру -  найкращими вважаються програми із першим внеском у половину вартості помешкання.

Артур Пилипчук, директор агентства з нерухомості : " Я бы рекомендовал все-таки 50% своих денег, 50% - заемных. И стараться на максимально длительный срок".

Через іпотечні позики кількість розлучень скоротилася на чверть

Кілька банків пропонують кредити на купівлю нового житла під заставу старого. Взяти такі можна у середньому на десятиліття під 25 відсотків річних. Розмір першого внеску становить від 25 до шістдесяти процентів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: цена недвижимость ипотека аренда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2035
Загрузка...
Загрузка...