У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України під головуванням Першого заступника Міністра Олександра Аліпова відбулося перше засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Про це повідомила прес-служба Міністерства Регіонального Розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. 

Близнюк огласил условия дешевой ипотеки

Нацрада затвердила план роботи, проаналізувала виконання завдань, визначених протоколом № 92 засідання Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2011 року, а також пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

"Наш попередній досвід переконливо свідчить, що розв’язати низку суттєвих протиріч у взаємодії об’єднань із державними відомствами та природніми монополістами можливо лише в рамках системного підходу. Відтак, робота новоствореної Національної ради буде зосереджуватися на системному вирішенні проблем, у першу чергу, шляхом вироблення та узгодження між різними відомствами дієвих пропозицій для коригування законодавства", – наголосив підбиваючи підсумки засідання Олександр Аліпов.

Будівництво гальмують "паперові" проблеми

За його словами, три профільні робочі групи, утворені із числа членів ради зосередяться на найголовніших проблемах життєдіяльності ОСББ і вже до наступного засідання підготують узагальнені пропозиції для коригування нормативно-правової бази. Це, зокрема, питання утримання та обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, експлуатації та капремонту ліфтового господарства, питання тарифів та житлових субсидій для членів ОСББ, отримання інформації про власників квартир у будинку для створення об’єднання тощо.

"Вже сам факт створення цієї Національної ради – велика перемога об’єднань та громадськості. Запорука успіху її діяльності – згода між учасниками, адже і між державними відомствами, і між представниками об’єднань та громадськості є різні, часом протилежні погляди на шляхи вирішення проблем ОСББ", – прокоментувала завершення першого засідання заступник Голови Національної ради Катерина Чижик.

Податку на нерухомість ще немає, а юристи вже готові судитися з податківцями

За словами Катерини Чижик, яка також є заступником голови правління ОСББ "Прометей 18-в", що в Дніпропетровську, проблем у повсякденній діяльності об’єднань накопичилося скільки, що часу для їхнього неквапливого розгляду майже не залишилось.

"Тільки тоді, коли всі учасники процесу, як з числа державних органів, так і представники громадськості, відкинувши вузьковідомчі інтереси та власні амбіції зосередяться на спільній роботі на результат – ми зможемо виправити цю ситуацію", – наголосила К.Чижик.

Нагадаємо, що 14 березня цього року Уряд утворив Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, як тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України.

Теги: осбб нерухомість засідання
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1092