Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, схвалений у другому читанні та в цілому Верховною Радою, 26 березня направлено на підпис Президенту України. Законопроект мав досить складний шлях до ухвалення Верховною Радою, досить сказати, що він кілька разів знімався з розгляду у другому читанні. Тепер спостерігається намагання окремих "груп впливу" організувати ветування вже ухваленого закону, ініціюючи відповідні пропозиції у окремих органах центральної влади. Про це повідомляють у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

чит. також Какие угрозы несет новый закон об ОСМД?

"Непокоїть те, що це дійсно може статися, адже для більшості органів влади об’єднання, як відносно нові економічні та суспільні утворення, лише створюють додаткові незручності та проблеми, а власних потужних "груп впливу" ОСББ не мають. У тому, що це зовсім не припущення, переконують зауваження, які висловлюються центральними органами влади до норм закону, раніше ними погоджених на етапі подання законопроекту на розгляд уряду.

див. також Якою землею наділили ОСББ?

Мінрегіон особливо наголошує, що на переконання його фахівців, яке підтверджується і висновками міжнародних незалежних експертів, ОСББ не є єдиною і виключною формою організації управління багатоквартирним житловим будинком, а також відстоює думку про необхідність багатоманітності форм її організації та наявність альтернативи для громадян. Разом із тим, у питанні організації та створення, нормативно-правового забезпечення, з усіх можливих нових форм ОСББ найбільше розвинулися на цей час. Проте, у процесі їхнього створення та діяльності виник цілий ряд проблем, вирішити які можливо виключно системно, на законодавчому рівні. Саме на розв’язання цих протиріч і спрямовувався законопроект 8474", - йдеться у повідомленні.

Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України відзначає, що підготовка цього закону проводилася із широким залученням громадськості. Разом із тим, проект закону не уник серйозної критики та продовжує її зазнавати з боку окремих громадських діячів та об’єднань громадян. Однак, висловлювані зауваження часто суб’єктивні, носять оціночний характер, заснований на особистому баченні проблеми. Дійсні очікування від законопроекту підміняються власними очікуваннями критиків, законопроекту приписуються проблеми, які не відносяться до сфери його регулювання, існували до його прийняття та матимуть місце після. Іноді викривлено тлумачаться окремі положення, а також критикуються ті, які раніше цими ж об’єднаннями громадян підтримувалися.

Проте, насправді прийнятий законопроект реально, а не декларативно, вирішує велике коло проблем існуючих ОСББ, відкриває можливість для залучення ними фінансових ресурсів для модернізації та впровадження енергоефективних заходів. Всі поставлені перед законопроектом цілі ефективно досягаються у разі набуття ним чинності.

Теги: недвижимость осмд жилье минрегионстрой
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2207