На ринку іпотечного кредитування пожвавлення. Сьогодні таку послугу пропонують уже близько сорока фінустанов. Проте говорити про остаточне відновлення цього сегменту банківських послуг зарано. До 2009 вітчизняні фінустанови за день видавали близько 800 кредитів. Сьогодні - не більше сотні.

Бажання брати житло в кредит в українців після кризи таки з’явилося. Однак тепер гроші позичати стали значно обережніше – у нацвалюті, в меншому обсязі та під відносно невеликі відсотки.

"Спрос на кредиты сегодня ниже, потому что меньше покупательная способность, доходы населения, и в преддверии финансовой активности по поводу нового финансового кризиса, безусловно, население очень осторожно относится к получению кредитов, поскольку многие из них пострадали. Может и не по собственной вине, не расчитав собственные возможности". – розповідає заступник голови правління банку Людмила Данилова.

Помешкання, які українці купують у кредит, зазвичай середнього класу – переважно двокімнатні квартири. Середній строк позики – 18 років. Ставка – 16%.

Тим часом довіра до забудовників у банків так і не відновилася. Фінустанови воліють завершити спорудження житла, що було заморожене під час кризи. А також фінансують придбання осель на вторинному ринку.

"Банки реструктуризировали часть своих проблемных ипотек, где-то договорились с заемщиками, в принцыпе, у банков появилась ликвидность. Проблема в том, что она является короткой ликвидностью", - пояснює виконавчий директор Національної іпотечної асоціації Павло Матіяш.

Попит на нові помешкання влада намагається активізувати через рефінансування банківських позик Державною іпотечною установою. Такі кредити для банків вигідні, адже видають їх на 30років під 11%. Так, цьогоріч для будівництва житла установа направила майже 350 мільйонів гривень. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ипотека ubr вторичное жилье
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1020