В Україні може з’явитись Нацрада із питань створення та функціонування ОСББ. До її складу увійдуть члени об’єднання багатоповерхівок, а також представники різних органів влади. Таким чином в уряді розраховують прискорити передачу будинків в управління власників житла.

Мешканці домів не поспішають створювати ОСББ. Нині таких організацій лише 17 % від усього житлового фонду. Адже територія навколо будівлі все одно залишається власністю міста. А значить, вирішувати, хто її прибиратиме та скільки за це платити - люди не мають права. Крім того, усі витрати на ремонт автоматично стають тягарем для мешканців.

Новітні ОСББ: квартплата 3 тисячі - ВІДЕО

Олексій Кучеренко, екс-міністр з питань ЖКГ: "Люди, забирайте свої будинки, чорт із вами, ще й потім не віддають землю, але до нас за грошима не приходьте. Не потягнуть люди - не потягнуть - якщо їм передадуть цю хрущовку, і скаже міський голова: все, це не моя хрущовка. Я за неї не відповідаю. Це ваш будинок, робіть з ним, що хочете".

У Білорусі від стін будинку, який пререходить на баланс тамтешніх ОСББ, обов’язково відміряють півтора метри. Ця ділянка гарантовано є власністю об'єднання. І усі мешканці квартир зобов’язані платити податок на землю. Щоправда, його ставка незначна. У Німеччині пішли ще далі.

Як житиметься, якщо створити ОСББ?

Геннадій Кальонов, директор міжнародної асоціації менеджменту нерухомості: "Многоквартирный дом жилой дом продаётся по квартирам. Земельная книга на дом уничтожается, и заводится столько земельных книг, сколько собственников квартир в этом доме. То есть, у каждого собственника есть своя земельная книга на его долю на этом земельном участке. Когда понадобится брать кредит под модернизацию дома, это является залогом".

Де взяти позику ОСББ?

В Україні закон про ОСББ затвердили ще у 2002-ому році. З того часу його практично не переписували. Тому документ застарів. Між тим, влада планує зробити так, аби кількість об'єднань співвласників багатоповерхівок через три роки сягнула 70 %.

Теги: недвижимость налоги осбб
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2966