Земельну реформу в Україні розпочнуть не раніше 2012-го. А мораторій на продаж наділів сільгосп-призначення продовжать автоматично. Прогнозує лідер партії більшості у парламенті Олександр Єфремов. Закон про ринок земель, який стане основою для змін, до кінця року депутати ухвалять лише у першому читанні.

Поки що він вимагає доопрацювання. Як уже повідомляли, чимало зауважень до документа у Державного земельного агентства. Зокрема там пропонують, щонайменше, вчетверо знизити максимальну площу ділянок, які можна продавАти в одні руки - від ста до півтисячі гектарів. Нижній поріг цін у перші 5 років після скасування мораторію встановити на рівні нормативно-грошової оцінки землі. З 1 січня наступного року вона зростає до 20 тисяч гривень за гектар. А в наступні 5 років - не нижче ринкової ціни, розрахованої експертами. Мораторій на зміну цільового призначення сільгоспземель запропонували зробити безстроковим. Поки що на це дають 10 років.

Сергій Терещук, народний депутат України: "Закон не може вступити з 1 січня, тому сьогодні не готове ні суспільство, не готова ні законодавча база, не готові ті інституції, які будуть займатися саме впровадженням цього закону в життя. Потрібно хоча б рік".

Теги: недвижимость закон рынок земли территория
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1481