Частка нетрадиційних енергоносіїв, яку використовує Волинська область, становить 7%, а наступного року планують вийти на показник 15-16%. Про це розповів перший заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Башкаленко у Луцьку.

Участь у роботі форуму з новітніх енергоефективних технологій взяли усі зацікавлені сторони: від представників влади, галузевих і територіальних відомств – до науковців, проектантів та представників виробничого сектору з міст Рівного, Львова та Києва. У рамках заходу також відбулася виставка передових енергоощадних технологій.

Читайте также: Энергоэффективный дом по-украински

Головна мета цього форуму – визначити пріоритетні напрямки діяльності у сфері енергоефективності та енергозбереження, зрозуміти цінність нових технологій та обладнання.

Як зазначив перший заступник голови Волинської ОДА, у порівнянні з іншими регіонами України, Волинь має неабиякі можливості. Тут є чи не увесь перелік альтернативних джерел здобуття енергії: вугілля, торф, розвинені лісова та деревообробна галузь, площі та особливості клімату для вирощування енергетичної лози, крупнотоварне тваринництво та птахівництво з сировиною для виробництва біопалива. Окрім того, є потужне підприємство, яке спеціалізується на виробництві твердопаливних котлів. Ще одним позитивним аспектом Волинського краю є прикордонне розташування і сприятливий інвестиційний клімат для залучення технологій та інвестицій у цю сферу.

Читайте також: У Києві проведуть термосанацію будинків

Отож, він поінформував, що в області планується будівництво підприємства із переробки енергетичної лози. Наразі є чимало інвесторів, які хочуть займатися цим.

Учасників міжрегіонального форуму ознайомили з прикладами ефективної реконструкції систем теплозабезпечення. Зокрема, у Луцьку їм презентували будівлю з низькими тепловтратами та потенціал відновлюваних джерел енергії ВО "Електрик". У Ківерцях показали газову котельню, яку переведено на паливну тріску в КП "Енергія". Оглянули гості і Ківерцівську ЗОШ № 5, в якій впроваджено низку комплексних заходів з енергозбереження.

Теги: строительство энергоэффективность
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 748