Одним із перспективних напрямів розвитку міста є створення у Білій Церкві так званого бізнес-інкубатора – технопарку з розвитку стартап-проектів. Про це йшлося на першій міжнародній конференції, яка відбулася 27 травня та була присвячена перспективам соціально-економічного розвитку міста. Її організатором виступила громадська ініціатива "Біла Церква. Завтра", запросивши міжнародних та українських експертів до обговорення проблем міста і найбільш перспективних напрямів його подальшого розвитку. Усі вони мають стати частиною довгострокової стратегії, яку буде створено в межах зазначеної громадської ініціативи.

"Нашу теперішню слабку місцину – близькість до Києва і, як наслідок, перетікання до столиці трудових ресурсів – ми маємо обернути на нашу силу, – вважає Костянтин Єфименко, керівник громадської ініціативи "Біла Церква. Завтра".– На роботу до Києва люди їздять ледь не з усієї України. Але у столиці є суттєві мінуси – по-перше, жити там дорого, а по-друге, оренда офісів коштує чималих грошей. Біла Церква може запропонувати вигідну альтернативу".

На думку Костянтина Єфименка, для стартап-проектів це буде не лише вигідно фінансово, а й корисно з точки зору розвитку та обміну новими ідеями. "Цей технопарк має стати тим середовищем, в якому стартап-команди зможуть обмінюватися ідеями, думками та досвідом. Його учасникам буде надано робочий простір, фахову менторську підтримку, а також – фінансування розвитку проектів. Це дозволить залучити прогресивну молодь і студентів до міста, запропонувати їм вигідні та зручні умови для роботи, а також комфортні умови для проживання. Біла Церква з так званого спального району столиці перетвориться на робочий офіс Києва, а відтак – отримає суттєві ресурси для подальшого розвитку".

Костянтин Єфименко також запропонував умежах цього проекту оголосити конкурс на кращий стартап, а його переможцю – виділити відповідний грант і офіс у новому технопарку.

Учасники конференції вивчили також зарубіжний досвід соціально-економічного розвитку міст. Зокрема, віце-президент Європейського центру підприємництва Єжи Квєчинський  розповів, які приклади економічної трансформації в Польщі можуть бути корисними для України. Леван Варшаломідзе, колишній голова уряду Автономної Республіки Аджарія, поділився досвідом перетворення Батумі з провінції на світовий курорт, а латвійський політичний експерт Крістіанс Розенвальдс розповів про балтійський досвід переходу міст від радянської моделі до європейської. Цікавими були й доповіді Володимира Майстришина, голови спостережної ради компанії "Укртеплоінвест", щодо енергозбереження, народного депутата Віктора Галасюка про розвиток технопарків в Україні і, зокрема, в Білій Церкві та та Григорія Мельничука, співкоординатора Ради з урбаністики Києва.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: стартап
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1333