Яблука, груші, абрикоси, сливи або вишні з черешнею. Українців вітамінною смакотою з власних земель обіцяють нагодувати. Науковці кажуть:  разом із Мінагропродом розробили державну програму. Планують, що вже років за 10 співвітчизники їстимуть фруктів стільки, скільки передбачено світовими нормами. Тобто до 80-вісімдесяти кілограмів за рік. А поки що їмо вдвічі менше. Якщо зараз плодово-ягідної продукції в Україні вирощують до 2 мільйонів тонн, і половина - це яблука. То, за програмою, до 2020 року врожайність зросте до 4 мільйонів тонн плодів і ягід щороку.

Ігор Гриник, директор інституту садівництва НААН : " Щороку наші науковці створюють нові, перспективні сорти. Які урожайні та відповідають смаковим  якостям споживача".

Дивіться також : Закордонні яблука в Україні можуть подорожчати через гривню

До речі, сортів, які занесені до державного реєстру, – біля півтисячі. Серед них 400 – вітчизняної селекції, стверджують в інституті садівництва. Урожайність яблунь - від 60-шістдесяти до 80-вісімдесяти тонн із гектара. Нових насаджень щороку додається  3 тисячі гектарів. У кожен із них виробнику доводиться інвестувати  від 100 до 500-пятисот тисяч гривень. Усе залежить від обраних технологій. Утім, чиновники запевняють, що витрати сільгоспвиробників готові частково компенсувати.

Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики та продовольства України :  "Держава має спецфонд, який формується за рахунок реалізації алкоголю, він цього річ складе 800 млн. грн, а черга, хто подасть хто заявиться, той і отримає компенсацію. З 20 соток саду, винограднику  або ягідника вже можна давати заявку на компенсацію".

Корисно знати : Самые полезные фрукты

Отже, на дотацію можуть розраховувати й одноосібники.  Щоправда, їм грошей треба ще зачекати. Бо для цього Верховна Рада має внести зміни до відповідного закону. Чинний, що ухвалили ще 13 років тому, передбачає компенсацію тільки тим виробникам, у кого сад - більший за 5 гектарів. Новий проект, який мав би спростити процедуру отримання коштів, Мінагропрод доручив розробити Інституту садівництва.

Ігор Гриник, директор інституту садівництва НААН :  "Сьогодні, звичайно, ми пропозиції розробили, і потрібно вносити зміни до нормативної бази, що можна підтримувати одноосібників. Тут позиція в принципі правильна. Але повинен бути чіткий механізм, і не тільки компенсації одноосібникам, а і процедури затвердження таких садів, і контролю над такими закладками" .

Производители соков обманывают украинцев, - эксперт

Компенсувати чиновники обіцяють і будівництво сховищ. Щоб якісний товар українці могли  їсти протягом цілого року.

Наталія Яровенчук, журналіст :  "Це – зимові яблука.  Якщо їх правильно зберігати – пролежати можуть 9 місяців, а то й рік. Щоправда, температура у сховищі не має перевищувати 4-х градусів".

А краще до 2-х. Це – звичайний холодильник. Який може вмістити до 200 тонн яблук. Більш сучасні будують із газовим середовищем. За три роки таких звели на 40 тисяч тонн продукції. Цьогоріч "засіки" збільшаться ще на 17 тисяч тонн, кажуть науковці.

Корисно знати : Банани у 2013-му можуть подорожчати

Звичайно, розраховані вони на великого виробника. Бо в дрібних господарств фінансів на спорудження таких об’єктів – немає. Тож поки що намагаються збути яблуко якнайшвидше. Щоб не зіпсувалося. Держава усіх кличе на оптові ринки.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: фрукты помощь сад агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 8781