Цукру в Україні – повні комори. Коштує цьогоріч він щонайменше на 2-3 гривні дешевше, ніж минулого. Ось тільки виробники шкодують. По-перше, запаси продукту подіти нікуди. Зварили стільки, що населення не з’їсть. По-друге, у білого піску з’явилися конкуренти. А саме – цукрозамінники та підсолоджувачі. Вони навіть дешевші. Ціна синтетичних товарів у середньому до ста доларів за тонну. Тоді, як цукор – 650 доларів відповідно.

Олександр Вержиховський, експерт з питань якості та безпечності продуктів АПК: "Споживання цукру в Україні 1,8 мільйонів тонн на рік і за різними оцінками від 200 до 400 тисяч тонн еквівалент цукру завозиться цих цукрозамінників та підсолоджуючих речовин. То, звісно, це не може не позначитись негативно на діяльності цукрової галузі".

Точної інформації, скільки цього краму Україна виробляє - немає.

Читайте також: Сахарных заводов в Украине станет больше, а сахара меньше

Щодо обсягів імпорту в Мінагропроді власна статистика. Кажуть, у 2010-му цукрозамінників із ЄС та Азії завезли близько 77 тисяч тонн. Данні за 2011-й рік ще опрацьовують. Прогнозують, що їх частка до внутрішнього ринку продукту становить близько 9%. Однак стверджувати, що вони конкурують із цукром, витісняючи його з ринку, не можна.

Олександр Печенога, представник Мінагропроду: "В 2012-му році обсяги цукру достатні для забезпечення потреб. Але імпорт цукрозамінників звичайно буде присутній. В першу чергу для виробництва продуктів дієтичного та діабетичного харчування".

Дивіться також: В Україні подорожчає цукор, але скуповувати його мішками не варто

Хворих на цукровий діабет у нашій державі вистачає. На обліку - понад мільйон 250 тисяч співвітчизників. Із них – 8 тисяч – це інсулінозалежні. Їм точно вживати звичайний білий пісок не можна.

Микола Гульчій, головний лікар Київського ендокринологічного центру: "Є ряд препаратів, які зняті з виробництва. Це сахарін. Він знятий в усіх країнах, тому що викликав в експерименті рак січового міхура. Звичайно, користуватись синтетичними цукрозамінниками є не рекомендовано. Тому, що все-таки це не природні препарати. Самий хороший препарат – це стевія. Який рекомендують і вагітним і дітям".

Серед найпопулярніших натуральних цукрозамінників медики виділяють ще фруктозу. Вона є у ягодах, меду та квітковому нектарі. Але коштує "нешкідлива" альтернатива недешево. У аптеках кажуть: лише за стограмову пачку доведеться викласти 18-20 гривень.

Наталія Духаніна, фармацевт: "Приходят в возрасте, которые страдают сахарным диабетом. Которые хотят избавиться от лишнего веса. Ну и молодые, которые тоже берегут свой вес".

Ось ця жіночка приїхала до України з Норвегії. Разом із чоловіком вони вживають цукрозамінники. Тож купують їх постійно. Та нашим цінам дивуються.

Олена, подорожує Україною: "Це десь 20 гривень. На наші гроші. Але це залежить від того, скільки ти береш цих цукрозамінників. Ціни в Україні, як і в Норвегії по багатьом продуктам. Це як то кажуть по-українські, трохи не приємно, тому, що ми маємо заробіток набагато вищий".

Кому виробляти цукор вигідніше?

Тож, хоча б з огляду на вартість, натуральну фруктозу назвати конкурентом звичайного цукру, ніяк не можна.

Солодко, смачно та калорій менше. Цукрозамінники застосовують виробники харчів. До того ж підсолоджувачі додають, як натуральні, так і синтетичні. Із використанням останніх страва дешевша. Щоправда, є кондитери, які такими інгредієнтами не зловживають. Кажуть, зі звичайним цукром тістечка смачніші".

До речі, в нашій країні із дозами цукрозамінників, (скільки можна їх додавати на кілограм продукції) ніхто не визначився. Правил – немає.

Наталія Бусленко, директор кондитерської: "Сахарозаменитель, конечно, удешевляет производство на 50-60%. Но в производстве кондитерских изделий лучше использовать натуральное сырье. Потому, как эта продукция получается более высокого качества".

Про будь-які добавки у харчах пишуть на етикетках. Їх позначають літерою Е та цифрою 9 – це і є цукрозамінники та підсолоджувачі.

Нагадаємо, за даними фондового ринку, вітчизняні виробники бурякового цукру за останні кілька років заробили чистий прибуток, який вираховується у мільярдах.

Наталія Яровенчук, Олег Усатенко, Сергій Коренєв, телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 807