Надії фермерів, що навесні городина подорожчає – виявились марними. Цибулю  віддають, бери – не хочу. За 40 копійок. В останнє такі розцінки були в березні 2009-го. Деякі товаровиробники кажуть, що ймовірно посівні площі в 2012-му скорочуватимуть. У Мінагропроді переймаються. Щоб ціни в наступному році знову не зросли. А українці не купували капусту за 25 гривень за кілограм, як минулої весни.

Дивіться також: Городина дешевшає з першого дня весни

Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства України: «Ми не можемо допустити цих коливань неоправданих. Що після хорошого врожаю повинен бути поганий врожай. Тобто сьогодні ми проводимо і роз’яснювальну роботу, і інформаційну роботу. Тобто ми надіємось, що площі не будуть зменшені».

Рання продукція, яка потрохи надходить на ринок,  «золотою» теж не буде. Зазвичай, у залежності від культури ціни стартують від 10 гривень.

Дивіться також:  Свіжі овочі подешевшають до мінімуму

Ігор Стрелюк, аналітик аграрного ринку: «На сьогодні можна казати, що буде такий старт, але на короткий сезон. Коли продукція буде дорога. Досить швидко ця ціна має впасти до рівня 4-5 гривень. А вже починаючи із серпня продукція має вернутись на ціни трохи вищі, ніж ми маємо на сьогодні».

Фермери розраховують, що городина додасть у ціні влітку. Десь на 20-30 %. Але залежатиме це від багатьох нюансів. По-перше, впливатиме погода. По-друге –  інфляція.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 812