На Закарпаття з Угорщини завезли екзотичних морозовитривалих корів. Варість однієї - кілька тисяч євро. Від інших її відрізняє сіре забарвлення та довгі роги.

Вони не дають молока, але витривалі до морозів і невибагливі у їжі. На Закарпатті почали розводити корів угорської сірої породи, на м'ясо. Вага однієї - більше ніж півтони. Бик потЯгне на 900 кілограм. А живуть до 30-ти років. Щоправда, характер мають норовливий. Упоратися з ними інколи не може навіть важка техніка. Стадо пильнує одразу кілька пастухів із собаками.  

Василь Унока, пастух: «Бувало таке, що у воду сіла - тракториста треба було. Добре, у нас один с лошадьми був, корову витяг з канала. Пішла воду пити та й - фіть! - засіла. Всьо, вона так вже або трактор, або лошаді - то обізатєльно треба».

Поки що на луках Закарпаття пасеться 420 сірих гігантів. Утім, приплід корови дають регулярно. До кінця наступного року стадо налічуватиме вже півтори тисячі голів. Їхнє м'ясо самачне й поживне. А головне - біологічно чисте, запевняють аграрії.  

Ігор Свищо, голова Берегівської РДА«Ця корова круглий рік на природі. Вона їсть то, шо їсть олень, лань. Она користується чисто природними тими, їм не дають ніякі корма. Крім того, їм лише зимою трошки дають сіна, но не трошки дають сіна, шоби їх утримувати».

Ці тварини - одна з найдавніших м'ясних порід корів у Європі. Перші прибули у Дунайську низовинУ в 9-му столітті. Разом із племенами Угрів. Згодом її почали використовувати, ще і як робочу силу. Нині прайси на екзотичних угорських сірих просто зашкалюють. Одна може потягнути аж до 6-ти тисяч євро.

Олена Лоскун, Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1685