Зібрати 100 млн тонн зернових українському фермеру - до снаги. Справа – за малим: треба дбати про ґрунти, купувати достатню кількість добрив та підвищувати рівень урожайності. До речі, цьогорІчним фермери задоволені. Бо в середньому, з гектара мали 37 центнерів. Проти 28 торік. Щоправда, виростити врожай - замало.

Олександр Мирний, директор сільгосппідприємства: «Ми відійшли, слава Богу, Радянський Союз закінчився. Ми не працюємо для валу. Ми працюємо задля прибутку. Сподіваюсь, що всі це розуміють. Відповідно, якщо ти не можеш реалізувати ту продукцію, яку ти виростив, за ціною прийнятною для тебе, то сенс вирощування цієї продукції він просто зникає.»

Товаровиробники рахують: якщо вироблятимемо 100 млн тонн – щонайменше, половину обов’язково доведеться експортувати. Та навіть 50 мільйонів для внутрішнього споживання забагато. Зберігати стільки зерна ніде. Отже, згниє. Якісних елеваторів поки що бракує. Та й обходиться така послуга селянам не дешево. Приміром, за тонну доведеться сплатити, мінімум, 30 доларів.

Дмитро Шкорупеєв, фахівець зі зберігання зерна: «В прошлом году, когда мы построили 2 элеватора в разных регионах и когда я начал сравнивать затраты на этих элеваторах с затратами, если бы это зерно пошло на соседний, как оказание услуг – то разница в затратах составляла минимум в 1,5 раза дешевле на своем, чем на чужом.»

Щоправда, витрати на будівництво елеваторів надалі тільки збільшуватимуться. Експерти кажуть: орієнтуються на динаміку останніх 10 років. У перерахунку на тонну зберігання вартість зведення об’єкта зросла у 2,5 рази.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 596