Війна триває - заводи стоять в облозі. На цей час склади молочарів заповнені вщерть. За місяць вони втратили 107 мільонів доларів.

Василь Бондаренко, голова національної асоціації молочників України: “ Да есть проблемы сырьевой зоны у нас. Я не буду отрицать. Но все те заводы, которые грузят на Россию, они закупили мощные мактофулы. Это оборудование улучшает качество. Даже если были нарушения”.  

Нині українські сири перевіряють: Роспотребнадзор, Український центр незалежних експертиз та американські фахівці.

Куди поїде ураїнський сир?

Остаточні результати перевірки наших сирів оприлюднять за десять днів. Наразі американські фахівці перевірили 10 % продукту, який ввозили до Росії - пальмової олії там не виявили.  Тим часом українські молочарі сподіваються на внутрішній ринок і на те, що імпортні сири в країну не пустять. 

Василь Бондаренко, голова національної асоціації молочників України: “Каждый защищает свой рынок. В том числе и Россия создает условия для своего производителя. Так и у нас 94 процента молочной продукции собственного производства. И только шесть процентов  импортируется”.

Уже изъято 32 тонны украинского сыра

Сирна війна вигідна для українців, іронізують виробники. Вона змусила знизити ціни. Як наслідок, тверді сири на полицях вже почали дешевшати. Така тенденція триватиме до початку травня. Втім, навіть в Україні реалізувати десятки тисяч тонн продукту, які щомісяця поставляли до Росії, не реально. Тому існує небезпека зупинки сирзаводів чи їх перепрофілювання на виготовлення іншої молочної продукції.

Наслідок сирної війни – скандал з білорусами

Сергій Вовченко, голова директорів молочного холдингу: “Мы вынуждены были сократить объём производства сыров и увеличить производство сухого молока и сливочного масла. Которое, начиналось не раньше мая сезонно. На сегодня мы переработали на сухое молоко больше шести тон молока”.   

Сировари припускають, що замість їхнього сиру, Російські контролери придбали фальсифікат або у супермаркеті помилилися, коли фасували сир.  

Поклонников украинского сыра прибавилось

Костянтин Лапцов, генеральний директор молочного комбінату: “В последний раз мы находили фальсификат три года назад. В групе Росийский или Голландский мы не находили. Безусловно эта ситуация отражается на потребителей”.

Україна підпряже до "сирної війни" СОТ

Від сирних війн страждають усі: виробники молока, прості селяни та великі фермерські господарства. Відсутність збуту змусить українських молочників зменшити поголів'я корів, кажуть фахівці. Хоча поки що фермери цього робити не поспішають.

Інна Мазуркевич, Сергій Колодій. Телеканл UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 731