Близько чверті урожайних земель світу знаходяться в Україні. Проте через недбале господарювання, відсутність законодавчого поля та людську байдужість частка гумусу — основної речовини, яка забезпечує родючість ґрунту, невпинно зменшується.

Микола Мірошниченко, заступник директора Української академії аграрних наук: "В середньому по Україні за тієї системи землеробства, що панувала  останні два десятиріччя втрати гумусу становлять близько півтони на гектар за рік. Усього у чорнозему родючого запас гумусу як еталон вважається 500 тонн." 

Більше ніж половина українського чорнозему сьогодні охоплена різними видами ерозії. Неправильне використання  призводить до вимивання гумусу з верхнього шару ґрунту. А внаслідок  механічної обробки, він перетворюється на пил. Експерти переконані – примусити фермерів дбати про землі можна лише відповідним законом.

Олександр Іващенко, академік-секретар відділення рослинництва НААН: " Тут потрібен не штраф, тут потрібен не символічний в декілька мінімальних зарплат. Тут потрібне повне відшкодування нанесеної шкоди. Лише тоді ми будемо мати майбутнє, лише тоді людина, яка зробила злочин проти природи не буде його повторювати." 

За нинішніми розцінками 1 тонна гумусу може коштувати від 200 до 600 доларів. Фахівці сподіваються, що депутати приймуть відповідний закон до того, як запрацює ринок земель.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 659