Чи вигідно аграріям, співпрацювати з державою? Аграрний фонд розпочав форвардні закупівлі зерна. Готовий взяти у фермерів більше мільйона тонн пшениці, жита та ячменя. Поки уклав договорів - на триста тисяч тонн.  Форвардні закупівлі майбутнього врожаю Аграрний фонд розпочав на початку листопада. Взяти гроші наперед під поставки зерна наступного року може кожен охочий фермер. Єдина умова: аби боргів перед державою не було. Половину грошей сільгоспвиробнику дають одразу. Половину - коли привезе зібране. Розрахуються за ринковими цінами, які складуться на момент виплат.

Ігор Якубович, гендиректор аграрного фонду : " Тобто, не програє ні держава, заплативши більше. Коли ціна стане меншою, і не програє аграрій, коли ціна стане вищою.  Він отримає справедливу ціну".

Читайте також : Минсельхоз США повысил прогноз экспорта зерна из Украины

 Головне, що змінилося у схемі форвардних закупівель цього разу, -  ціна на зерно. Торік фермерам платили за фіксованою - мінімальною, що була на момент укладання угоди по 1800 за тонну. Та, коли врожай зібрали, то виявилося - ринкова вартість пшениці зросла до двох тисяч гривень. Таким заробітком лишилися невдоволені.

Володимир Лапа, експерт агарного ринку : " Зараз ціни дещо вищі, але, скажімо, тут і держава певною мірою ризикувала. Тому, що на момент продажі ця ціна була дещо вище ринкової.  Шукати, що хтось зараз буде давати золоті гори, мабуть, не варто.  Не та ситуація в економіці. Але з іншого боку і ті, хто продав зерно державі, я не думаю, що вони сильно шкодують".  

В этом году мировое производство зерна снизится почти на 3%

 Цього року не всі фермери відвезли до Аграрного фонду стільки зерна, як обіцяли. Бо, зібрали менше, ніж розраховували. Довелося скористатися полісом, що був умовою для укладання контракту. Тож фермерські збитки  компенсували страхові компанії. Перерахували - сім із половиною мільйонів гривень.

 Ігор Якубович, гендиректор аграрного фонду : " Якщо аграрій законтрактувався на 100 тонн, настав страховий випадок і аграрій зібрав 80-т тонн, то різницю в 20-ть тонн помножену на вартість зерна компенсувала страхова компанія на адресу Аграрного фонду".

Дивіться також : Заборони на експорт зерна не буде

Зараз форвардні контракти укладають, щонайменше, на поставку двох тисяч тонн пшениці, тисячі - ячменю, п'ятисот тонн жита. Усього Агрофонд планує закупити мільйон тонн зерна. Поки що уклав контрактів на третину від плану й перерахував перших авансів на сто мільйонів гривень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: зерно контракт агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3005