Цукрових буряків цьогоріч зібрали величезну кількість. Понад 18,5 мільйонів тонн. Водночас фермери розповідають: посівних площ суттєво не збільшували. Врожай великий, бо погода була гарна. Відтак, зварили понад 2 мільйони тонн цукру. Українцям цього забагато. Чиновники хотіли експортувати. Та пробитись на зовнішні ринки не вдалося. Країни СНД себе ввізним митом  захистили. Ось і надумали урядовці продавати за кордон біоетанол. Його можна отримати з меляси. Це продукт переробки цукрових буряків. Експерти запевняють: більшість вітчизняних спиртзаводів змогли б зробити це без суттєвого додаткового переобладнання.

Микола Присяжнюк, голова Мінагропроду: «От энергоносителей мы импортно зависимы. Сахара по нашей структуре мы должны, сахарной свёклы засевать около 1 млн га. Соответственно мы должны производить 60 млн тонн сахарной свёклы. Для внутренней потребности и производства сахара нам необходимо максимум 17-18 млн. Т.е. 40 млн тонн мы должны направить на биотопливо. 40 млн тонн сахарной свёклы – это 4 млн тонн биотоплива»  

Переробляти буряки на біоетанол можна просто на цукрових заводах. Приміром, така практика в Бразилії. Щоправда, доведеться витратитись на закупівлю необхідного обладнання.

Тарас Висоцький, аналітик аграрного ринку: «Скільки це буде коштувати? Це питання звичайно мільйонів. Я вам не можу сказати чітко на одну тонну, тому що ті ціни, якщо подивитись скільки коштує завод там, то сказати в наших реаліях?  "Чи буде ПДВ на устаткування. Тому що ось що таке ПДВ? 20%? А є різниця що ми заплатимо мільйон, або 1 200. Це все буде лягати на собівартість»

Фермери, кажуть експерти, зароблятимуть на такій ідеї. Бо гроші за вирощування буряків, чи то для цукру, чи біоетанолу – заводи платитимуть однакові.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 846