Картопля задарма. На Волині селянам бульбу роздають безкоштовно. Це спеціальний сорт стійкий до золотистої картопляної нематоди. Цей паразит, якщо з ним не боротися здатен знищити до 70 % урожаю бульби.

ВІДЕО: На Олімпійському посадили картоплю!

Біля сільської ради людно. Представники інспекції з карантину рослин роздають селянам картоплю...Безкоштовно. Поза чергою ті, у кого в ґрунті виявили небезпечного для цієї рослини шкідника. Усе за списком. А те, що залишиться, можна забирати, кому заманеться.

Дивіться сюжет: Ранні овочі та фрукти можуть вкласти вас у лікарняне ліжко

Надія Нечипорук, жителька с.Видерта: «Думала, може хоч якісь копійки треба заплатити. А раз задарма, значить задарма».

Василь Ющик, житель с.Видерта: «Думав купити, а тут виявляється безплатно».

У село Видерта  привезли півтори тонни картоплі стійкої до золотистої нематоди. ЇЇ тут виявили у 20-х господарствах.

Віталій Ващук, карантинний інспектор Камінь-Каширського районного пункту з карантину рослин: «Був накладений карантинний режим, це заборона з даної сільради вивозити картоплю на насіння. Так що люди були обурені: все, до нас не приїдуть із півдня, не будуть у нас купувати картоплю. А цього року ставлення помінялося. Бо привезли картоплю безкоштовну, вони побачили». 

Дивіться також: Скільки коштує картопля під посадку

Золотиста нематода може знищити до 80 %  урожаю бульби. На Волині майже дві тисячі гектарів земель заражені цим паразитом. Стійки до нього сорти картоплі вивчали і підбирали кілька років.

Віталій Пахольчук, директор Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції: «То сорти і нашої, і зарубіжної селекції. Але не кожен сорт нематодостійкий виявляє однакову стійкість, є нюанси. Тому треба було вибрати кращі сорти, саму кращу агротехніку під ці сорти. Щоби можна було боротися із цим шкідником».

Ідея бізнесу: Ресторан у форматі "з грядки на стіл"

 У 2007-му ухвалили державну програму з впровадження нематодостійких сортів картоплі. Це має збільшити врожай у два рази. Цього року для селян закупили 40 тонн картоплі, обійшлося це у 80 тисяч гривень.

Програма  триватиме до 2017 року.

Інна Мазуркевич. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1420