Від початку року отримати кадастровий номер стало простіше. Усіх охочих обслуговуватимуть за принципом "єдиного вікна". Прийти до органу Держеземагентства за місцем розташування ділянки потрібно буде двічі – щоб подати документи і забрати готовий номер. Уся процедура триватиме не більше ніж 10 робочих днів. Це потрібно для того, аби продати чи передати у спадок земельну ділянку. Бо без кадастрового номера зробити це не вдасться. Щоправда, це не означає, що старі державні акти недійсні.

Олексій Кляшторний, юрист: «Теоретично людина не винна, що цій ділянці не надано кадастрового номера і теоретично це є не доопрацювання місцевих органів.»

Відсутність кадастрового номера не є підставою для нотаріуса відмовити у наданні свідоцтва про спадщину, переконані правозахисники. У чиновників – своя правда.  

Сергій Тимченко, голова Держагенства земельних ресурсів: «Это основа собственности, бумагу можно потерять, а кадастровый номер хранится в едином защищённом месте, в едином формате и информация вся в электронном виде.»

Коли навіть ви найближчим часом не плануєте розлучатися зі своїм паєм, побігати по кабінетах чиновників таки доведеться. Аби уникнути непорозумінь. Якщо, приміром, частина ділянки наклалася на сусідську, вже зареєстровану в електронній базі, ви втрачаєте свій законний шмат. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 651