Банани у 2013-му можуть подорожчати.  Виробники хочуть підвищити розцінки за ящик, у якому 19,5 кілограмів,  до 6,5 доларів. Наразі його продають по 5,5. У Еквадорі - найбільших у світі постачальників бананів, пояснюють:  зростає вартість хімікатів, добрив та витрати на зарплатню. До речі,  95 %  цих плодів до України привозять саме з цієї держави. За рік ми з’їдаємо близько двохсот п’ятдесяти тисяч тонн таких фруктів. Поки суттєвого збільшення розцінок на банани аналітики в нас не прогнозують. Приміром, зараз ящик коштує 215 гривень. Тобто кіло – по 11 гривень. Але це в опті. У роздріб буде дорожче.  Водночас попит на продукт зменшився.

Читайте також : ВТО положила конец 20-летней банановой войне

Андрій Ярмак, аналітик аграрного ринку : " Ми прогнозуємо підвищення імпорту хоча все буде залежати від ситуації з обмінним курсом. Оскільки суттєві коливання курсу негативно завжди впливають на імпортні позиції. Але якщо порівнювати скажімо споживання бананів зараз і 6 років тому, то в нас зараз буде споживання на 15-20% нижче".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена импорт бананы агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1344