Чим гірше молоко у магазині, тим більше клієнтів у базарян.  На столичному ринку перевіряли якість молока "з рук".  Виявляють порушників за допомогою експрес-досліду у ветлабораторії. Чого варта базарна молочка і до чого тут дружба?

Христина Гавриш, журналіст : " Перш ніж купити молоко на ринку, у лабораторії радять перевірити, чи є у продавця довідка про експертизу. Це - гарантія того, що молоко не скисло та не має соди і води".

Галина молочне привозить на столичний ринок щотижня. Каже: має невелике господарство,  сама доїть корову та пряжить сир. Якість своєї продукції -  гарантує.

Корисно знати: Лабораторії тестуватимуть сир для Москви

Галина, торгує молочними продуктами: " Запевнюю, мої діти виросли, я виросла на нашому сиру, і дякую Богу є свої люди, беруть, дякують і в мене сир дуже прекрасний".

Жінка показує довідку. Каже, аби отримати документ, довелося пройти купу перевірок.  

Галина, торгує молочними продуктами : " Щоб корова не хвора була, щоб не було маститу, ну і на чистоту, на плотность, на жирность".

Справжнє молоко чи дешева бовтанка -  визначають на ринку експрес-аналізом. З кожної привезеної на базар банки відбирають по 25 мілілітрів рідини. Далі спеціальні апарати визначають вміст жиру та білків, їх має бути не менше 3 відсотків, а також, чи немає в молоці соди, крохмалю чи води. Їх додають, аби приховати, що молоко розбавлене. 

Дивіться також: Через "сирну війну" виробники недорахувалися понад $46 млн

 Оксана Рамос, завідувач лабораторії ринку : "Если сегодня человек приехал и привез молоко разведенное водой, низкая плотность, маститы обнаружены, мы молоко не выпускаем в реализацию, мы его прокипятили - отдали хозяину обратно для скармливания животным".

Однак додому така молочка рідко повертається, часто її  продають уздовж дороги під ринком. Профільний міністр просить купувати таки на ринку. Мовляв, сам на такому виріс.

Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики і продовольства : "Я молоко купую завжди на ринках чи на базарах, з великим задоволенням, довірою, по якості, звичайно не порівняти, особливо для людей, які виросли на молоці".

Читайте також: В Кабмине усомнились в качестве украинского молока и сыра

А от магазинного молока у ветлабораторії ринку на аналіз навіть брати не захотіли. Кажуть, те, що пишуть на упаковці переробники, підтверджується рідко. У незалежних лабораторіях неточними  і базарні експрес-досліди називають. Кажуть - на ретельний аналіз насправді треба 5 днів. Тож про всяк випадок варто молоко купувати у людей, яким ви давно довіряєте.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: молоко агро продовольство ринки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1576