Агрострахування за підтримки держави цього річ може не запрацювати.  Хоча у  бюджеті-2012 знайшли 70 мільйонів гривень.  Фахівці пояснюють: на 10 жовтня тільки 4 страхові компанії отримали ліцензію для роботи із сільгоспвиробниками. Та ще не створений Аграрний страховий пул.  Щоб відшкодували 50 % грошей, витрачених на убезпечення посівів озимих, фермери мають до 15 жовтня  укласти договір зі страховиками, які входять до Агропулу.  Водночас, зазначають експерти, агробізнесу така програма має бути цікава з огляду на минулий сезон. А тоді втрати товаровиробників через негоду становили 20 мільярдів гривень. У Мінагропроді вважають, що селяни готові застрахувати за підтримки держави 600 тисяч гектарів.  А це менше ніж 5 процентів від загальних площ. У бюджеті на 2013-й на агрострахування виділили 150 мільйонів гривень. Та чи привабить селян такий "пряник".

Читайте також: Янукович недоволен темпами проведения аграрных реформ

Володимир Лапа, аналітик аграрного ринку : "Там збереглася така практика, що ти повинен спочатку заплатити, з точки зору виробника, повністю всю вартість страхового продукту, а потім тобі держава 50% компенсує. І тут проблема, що це потім не завжди відбувається вчасно. Ми бачимо, що по деяким програмам підтримки, які діяли ще в минулому році, іще не повністю погашена кредиторська заборгованість в цьому році, тобто вже 10 місяців мине, а ще не погашені борги перед сільгоспвиробниками".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бюджет агрорынок агрострахование
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1353