З початку року прибутки пайовиків зросли, констатують у Держземагентстві. Якщо минулого року за гектар ріллі селянин отримував мінімум 350 гривень за 12 місяців, то до кінця  2012-го середній розмір орендної плати має зрости до 600 гривень.

Дивіться також: Як обмеження готівки вплине на селян?

У відомстві кажуть, заробляють аграрії більше, бо збільшили нормативно-грошову оцінку ріллі. З першого січня  в 1,7 разу. Завдяки цьому індексу і надходження до бюджету зросли. Якщо торік сільгоспвиробники сплатили до держскарбниці фіксованого податку на 125 мільйонів гривень, то у 2012-му сума становитиме 220 мільйонів. У Держземагентстві планують, що вже наступного року затвердять нову методику визначення нормативно-грошової оцінки земель сільгосппризначення. Бо нинішня не змінювалась ще з 1995 року. Відповідно коефіцієнти, які застосовують до неї, можуть зрости. або ж зменшитись.

Євген Бердніков, заступник голови Держземагентства: "Якщо ми будемо мати території з сприятливими природно-кліматичними умовами, території дуже добре забезпечені інженерною інфраструктурою, потужностями переробки, найбільш якісними ґрунтами, то я не виключаю зростання. Але, якщо ми говоримо про посушливі райони про райони де відбувається підтоплення, то на цих територіях безумовно ми будемо мати зменшення".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: деньги земля паи агро селяне
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1033