Дніпропетровщина, слідом за столицею взялася будувати крупні овочесховища.  До кінця цього року буде зведено  7 комплексів. У них можна буде зберігати урожай з десятикратним зменшенням втрат. Якщо порівнювати з традиційними методами зберігання. Область цьогоріч зібрала більше півмільйона тонн картоплі та 600 тисяч тонн інших овочів. Це більше ніж потрібно регіону. Тому, єдина можливість не згноїти врожай - запустити нові комплекси. 

Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської ОДА: «7 будет построено в 2011 году.  Будут применяться газовые смеси при хранении, будет применяться холодильное оборудование. Потому, что при традиционном механизме хранения, отходы около 40%. А при современном – отходы около 5-7%.»

У цьому господарстві вже добудовують сховище, розраховане на зберігання 8 тисяч тонн овочів 

Олександр Герма, директор фермерського господарства: «Ми хочемо посадити сад наступного року і під фрукти будуть газові камери. Цього року буде мала рентабельність. Я не готовий сказати яка сама. Адже, ми переший рік працюємо з овочами. Ми багато вклали, зрошення крапельне зробили на 180 га.»

Скільки часу потрібно, щоб сховище окупило себе - аграрії поки навіть не можуть порахувати. Все залежатиме від вартості продукції. Поки на ринках регіону, як і у всій Україні, вона вельми невигідна. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 435