Нормативну грошову оцінку землі підвищили майже удвічі. Хоча дію закону про ринок землі відклали на невизначений термін. Уже із 1 січня  середня вартість гектара становить близько 20 тисяч гривень. Торік було 11 800. Відповідно зростуть і платежі, які залежать від цього показника.  

Богдан Хом’як, директор стратегічного планування консалтингової компанії: «Підвищення нормативної вартості приведе до так званого підвищення оплати селянам за оренду. Але це буде лише в тих випадках, де платять грошима, що рахується може 5% від усіх.» 

Мінімальна орендна ставка нині – 3% від нормативної оцінки угідь. Отже, за гектар доведеться віддавати близько 700 гривень. Збільшаться також єдиний сільськогосподарський та земельний податки. А це призведе до зростання собівартості вирощеної продукції. Тому може негативно позначитись на доходах селян та експорті, який і без того обмежили квотами та митами.

Максим Федорченко, директор центру «Реформування земельних відносин":  «В таких умовах ще й підтримати в лапках виробника, підвищивши йому платежі, це, я вважаю, недалекоглядна політика.» 

 Підвищуючи нормативну оцінку, уряд мав намір стимулювати зростання орендних платежів. І відповідно доходів власників землі. Натомість, встановлення владою фіксованої, а не ринкової вартості угідь стримує розвиток бізнесу фермерів. Тому селяни не мають можливості заробляти.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1129