Працювати є охота, проте чорноземів бракуватиме. Так кажуть представники великих аграрних компаній. Мовляв, якщо високопосадовці дадуть «зелене світло» закону про «Ринок землі» - їхні підприємства зачинятимуться. Адже чесно господарювати не зможуть. Купувати угіддя матимуть право лише фізичні особи. Та й то не більше, ніж 100 гектарів. На оренду теж встановлять обмеження. Приміром, на території району винайняти дозволять тільки 10% площ.

Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації: «Дуже великої завдасть шкоди нашій олійно-жировій галузі. Очевидно вона втратить своє світове лідерство. Тому, що половину виробництва цієї продукції в нас сконцентровано у великих підприємствах, які попадають в зону ризику»

Жаліються й молочники. Кажуть хотіли будувати ферму на Чернігівщині. На 6 тисяч голів. Звісно, землю планували орендувати. Проте, на таку кількість голів її потрібно чимало. Через обмеження зробити це не вдасться.

Сергій  Биков, директор молочного підприємства:  «Мы знаем, что на одну корову для производства кормов обеспечение, надо использовать 1,7 га земли. Т.е. это будет около 10 тысяч га земли. У Жебарнянском районе мы по этим нормам никак не вписываемся.»

Між тим, високопосадовці пояснюють: писали такий закон, щоб звичайного селянина захистити. Мовляв, обмеження унеможливлять скуповування чорноземів олігархами.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 808