Чиновники знають, що робити із залишками картоплі та цукрових буряків. Якщо держава такої кількості вирощеного не з’їдає, а на зовнішні ринки потрапити складно – вироблятимемо бензин. У Мінагропроді порахували:  так спроможні отримати 5 мільйонів тонн світлих нафтопродуктів. А це майже половина від потреби. Бо завозимо 11 мільйонів тонн. Можливо і цінових «гойдалок» на харчі уникнемо. Бо цьогоріч через перевиробництво буряків цукор подешевшав на третину. Споживачам – добре. Заводам – ні. Бо не в змозі розраховуватись із фермерами за сировину. Ті вимушені скорочувати посівні площі. А це може знову призвести до дефіциту. У Мінагропроді заохочують аграріїв сіяти навпаки, більше.

Олександр Печенога, представник Мінагропроду: «Щоб робити бензинові суміші нам потрібно десь близько 1,6 млн тонн меляси. Це 30 млн тонн цукрових буряків»

Науковці ініціативу підтримують. Бо спиртозаводи так не перетворюватимуться на купи металобрухту. Адже із понад 70 об’єктів, які працювали ще за радянських часів, зараз – більшість простоює. Спеціалісти кажуть: собівартість українського спирту – приблизно 4 гривні за літр. Тож його вигідно додавати у бензин. Хоча б 10%.

Євген Полункін, кандидат хімічних наук: «В Америке, Бразилии и в Европе все ездят на бензине с содержанием спирта 85%. Если бензин стоит 10 гривен, а спирт 4 или 5 гривен, то стоимость такого бензина 80-85% будет гораздо ниже. Будет в районе 6, ну 8 гривен»

Таке пальне не тільки про гаманець, а ще й про екологію дбає. Шкідливих викидів менше. Ось тільки аналітики налаштовані не так позитивно. Кажуть, заохотити фермерів збільшувати посівні площі під буряки буде складно. Держава їм не допомагає. Вирощування культур не дотує. А колись, за гектар селянин отримував 500 гривень.

Володимир Лапа, аналітик аграрного ринку: «В нас немає великого оптимізму щодо того, що Україна почне виробляти більш-менш значні обсяги біоетанолу якраз із цукрових буряків» 

Не впевнені, що українські автомобілі можна буде заправляти біопальним, ще й виробники транспортних засобів. Стверджують, мовляв, якщо у бензині є більше ніж 6% спирту, то машину треба переобладнати. Бо далеко вона може й не заїхати.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 951