Декілька місяців - ані краплі дощу. Аграрії бідкаються: нині насіння лежить у сухій землі. Такі умови для культур геть несприятливі. Відтак, у Мінагропроді порахували: на кінець жовтня сходи зійшли тільки на половині засіяних площ. А це майже 5 мільйонів гектарів. Водночас у слабкому та розрідженому стані перебуває понад 30% озимини. Найгірша ситуація на Дніпропетровщині та Херсонщині. Проте в інших регіонах, приміром, на Хмельниччині, ситуація не набагато краща.

Володимир Стецюк, представник агрокомпанії:  «За 30 років моєї праці в сільському господарстві я такого важкого року ще не бачив. Я вам можу точно сказати, що буде проблема з озимим ріпаком. Це 100%. І по пшениці. Якщо тільки далі не вдасться трошки тепла і особливо дощу, то можемо мати проблеми із озиминою»

Фермери припускають, що навесні доведеться пересівати ярими. Покладаються на сою та кукурудзу. Кажуть, у копійчину це влетить. Але все залежить від вартості газу та бензину.

 Володимир Стецюк, представник агрокомпанії: «Газ потягне за собою все. Мінеральні добрива, потягне за собою засоби захисту, і так саме паливо. Якщо ми сьогодні певний транспорт заправляємо газом і він на сьогоднішній день по такій ціні, що він в 3 рази виріс. З трьох гривень до 8 чи 9. То повірте, що спрогнозувати ми не можемо яка буде затрата. Але повірте, вони будуть дуже великі»

А ось ринкові аналітики переконані: панікувати зарано. Ситуація може виправитися.

 Микола Верницький, аналітик аграрного ринку: «Тобто можуть піти дощі, можуть навіть і ослаблені посіви якщо буде м’яка зима, з достатньої кількістю опадів тобто снігу. Озимі під шаром снігу можуть розвинутися до нормального стану до весни. І взагалі то стан озимих оцінюється  на виході із зими»

На поліпшення ситуації сільгоспвиробники сподіваються, але руку на пульсі тримають. Деякі фермери, вже зараз насіння першої та другої репродукції не продають. Відклали його на 2012 рік.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 849