На 120 тисяч гектарів побільшало площ, на яких не зійшли озимі. І це лише за останній тиждень. Тепер їх 1 мільйон 350 тисяч. Повідомляють у Мінагропроді. Навесні доведеться пересіяти більше ніж 3,5 мільйони гектарів посівів. Попри це, дефіциту зерна на внутрішньому ринку не очікують. Урожай  у 2012 році може скласти від 42 до 50 мільйонів тонн. З них третина пшениця. У 2011-му збіжжя зібрали на 7 мільйонів тонн більше. Проте, аграрії на малій урожайності не втратять.

Микола Верницький, аналітик аграрного ринку: «Багато виробників пішли по шляху скорочення витрат за рахунок недонесення добрив, пестицидів і таке інше і навіть зниження врожайності, яке може за рахунок цього відбуватися, воно компенсується високими цінами на зернові при їх реалізації.»

Вводити заборону на вивіз зерна уряд, принаймні до червня, не планує. Проте, обсяги поставок експортери таки обмежать - не більше ніж 300-500 тисяч тонн у місяць. За даними аналітиків, за перші сім місяців маркетингового сезону Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн. З них 6 мільйонів кукурудза, та лише 3 – пшениці.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 906