Із законопроектом «Про земельний кадастр», розібрались іще влітку. А ось закон «Про ринок землі» пройшов лише перше читання. Друге – вже після новорічних свят.

Алекс Ліссітса, аналітик аграрного ринку: «Навіть, якби депутати сіли і попрацювали, ну навіть уявіть собі вони сіли працювати на новий рік. Навіть 2 тижні новорічні ну 4 тисячі правок вони не прочитають. Навіть і 2 тисячі не прочитають, навіть якщо плідно працювати. І ми в розгубленості, тому що зрозуміти цю поведінку дуже важко»

Згідно із законопроектом, право купувати чорноземи матимуть лише громадяни нашої держави. Одній особі віддаватимуть, максимум, 100 гектарів. Так, на думку високопосадовців, олігархи не зможуть скупити велику кількість землі. Отже, працюватиме більше дрібних фермерів.

Всеволод Кожем’яко, представник аграрної компанії: «100 га – это 100 тысяч долларов, предположим. Я не понимаю, где фермеры будут это брать. Вот я не знаю банков, которые в таких количествах готовы предоставлять эти кредиты. И когда говорят, что государство будет это финансировать, мы понимаем, что это не возможно, потому как у государства таких денег и сейчас нет, и в ближайшем обозримом будущем их не видится»

Представники великих агрохолдингів і надалі будуть зацікавлені винаймати ґрунти. Щоправда, орендувати вдасться до 6 тисяч гектарів в одному районі. Власники паїв на цьому мають заробляти. Плату обіцяють підвищити, щонайменше, вдвічі. До 700 гривень за гектар на рік.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 657