Аграрний фонд розпочав перші закупки у сільгоспвиробників продовольчого зерна цьогорічного врожаю. Тобто по форварду. У відомстві кажуть, що селяни вже подали заявок на 600 тисяч тонн. Більшість прийняли без проблем. І за ними тривають біржові торги. До речі, фермерам на них їхати не обов'язково. Довірити це можна брокерам, які мають акредитацію.

Олександр Сегін, начальник відділу торгівлі аграрної біржі: «Для того, щоб не було змови в подальшому на торгах виставляється чисто анонімний ЛОТ. І наступні характеристики ЛОТу - це найменування товару, якісні характеристики у вигляді державного стандарту, кількість товару, ціна за одиницю, та базис поставки»

Умови закупівлі зерна – прості. Після підписання контракту сільгоспвиробник отримує аванс. 50% від вартості угоди. Чиновники обіцяють: гроші надійдуть за 2 доби. Решту фермер побачить, коли вирощену продукцію покладе на сертифікований елеватор. Приміром, Василь із державою співпрацює залюбки. До фонду хоче продати тисячу 800 тонн збіжжя. Каже, за пшеницю другого класу правлять 1909 гривень. Тож розраховує отримати майже три з половиною мільйона гривень.

Василь Лисюк, директор аграрного підприємства: «По цінах минулого року це приємлима ціна. А як покаже цей рік, бо можливо ціни будуть і вищі. Але на сьогоднішній день, якщо кошти поступлять сьогодні, то я думаю, що це нас задовольнить. В минулому році пропонували 1 600 гривень десь із копійками»

Менше клопоту цьогоріч і від процедури оформлення форвардного контракту. Її спростили. Бо раніше фермери мали зібрати 20 різних документів.  Тепер - вісім.

Ігор Якубович, заступник голови Аграрного фонду України: «Повірте, вони надзвичайно легкі в їх отриманні. Наприклад, свідоцтво платника податку, свідоцтво про державну реєстрацію сільгосптоваровиробника. Довідка, яка підтверджує, що він дійсно товаровиробник. Щоб не було посередників. Довідка про відсутність заборгованості до бюджету всіх рівнів. З Пенсійного Фонду, довідка власне про те, що їм посіяно»

А ось гроші аграрії мають сплатити тільки за один документ – поліс. Тариф 3,5% від страхової суми. Вона розраховується за звичайним принципом. Площа посіву множиться на вартість одиниці зібраної продукції, і на середню врожайність по господарству за 3 роки.

Руслана Моргун, менеджер страхової компанії: «Тобто, якщо в нас є 1 га. Одиницю множимо на вартість одного центнеру, це 190 гривен 90, і множимо на середню врожайність 39 центнерів з га 265 гривень це страхування 1 га посіву»  

Нагадаємо, цьогорІч Аграрний Фонд планує придбати мільйон 300 тисяч тонн продовольчої пшениці та жита. Мають для цього понад 2 мільярди гривень бюджетних коштів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1161