В Україні побільшало телят. Правда не на багато, менше ніж на півтора відсотка за неповний рік. Такі офіційні дані профільного міністерства. У відомстві додають: на допомогу селянам, що тримають молодняк, уже витратили понад сто мільйонів. До кінця жовтня  роздати обіцяють ще близько сімдесяти.

Присяжнюк доплатит крестьянам за продажу скота

Годувальниця Ласуня майже вдвічі старша за Артема. Приплід корова давала не раз, але залишити телицю вирішили тільки зараз - бо держава за це пообіцяла заплатити. Сивулі  уже сім місяців. За її утримання Оксана двічі одержувала по 250 гривень.

Оксана, господиня : " М'ясо є, не ходиш на базар, не купуєш, є своє. А то-то буду годувати на корову, бо вона мені  полюбилася, вона добра, плекана, красива, домашня, ручна. Внучок не хоче щоб її не дай Бог, не зарізати. То його Сивулька, від маленького він коло неї ходить".

Уже дев’ять місяців виходжує телицю й сусід Оксани.

Читайте також: Государство выплатит 183,6 млн грн за содержание молодняка КРС

Олександр, господар : " Корова в нас, можна сказати, же держить цілу сім'ю. В мене сім'я велика: син, дочка, зять, невістка, дід, а також багато людей, так що корова нас забезпечує повністю, цілу сім'ю молоком, сметаною, сиром. І всім, чим тільки од корови можна".

У раціоні теляти на першому місці кормові добавки та молоко. Його маля випиває по 5-6 літрів щодня. Аби молодняк селяни не вирізали, за такі незручності держава зголосилася платити.

Іван Паук, керівник управління закарпатської ОДА : " Кожні три місяці, починаючи з трьохмісячного віку і закінчуючи 15-місячним віком, кожен власник тварини отримує 250 гривень. В цілому, якщо власник тварини зберігає молодняк до 15-місячного віку - отримує тисячу гривень за одну голову молодняка".

Державні дотації, каже пан Олександр, наче крапля в морі. За них вигодувати теля неможливо.

Цікаво : Аграрии подали заявки на дотации на коров на 66,8 млн. грн.

Олександр, господар : " Центнер пшениці менше, як 200 гривень не коштує. 200 і більше. Так що можна купити тільки центнер пшениці. А центнер пшениці теля з'їдає, якщо йому ще й давати муку, то воно з'їдає за місяць-півтора".

Компенсації за утримання телят на Закарпатті отримало уже майже десять тисяч селян. Утім їх могло б бути набагато більше. Гроші отримати можна лише за ідентифіковану корівку чи бичка. Але зареєструвати худобу - справа не проста. Тож кошти по кілька місяців пролежують на рахунках казначейств.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: компенсация крс агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1091