Зараз за тонну аміакової селітри правлять трохи більше, ніж 3 тисячі гривень. Навесні продукція у ціні ймовірно додасть. Бо попит збільшуватиметься. Адже без добрив фермеру не обійтись. Приміром, щоб пшениця дала гарний врожай, необхідно використати не менше, ніж 200 кг речовини на гектар. На кукурудзу піде, як мінімум, вдвічі більше. Допомогти селянам обіцяють чиновники.

Олександр Сень, заступник голови Мінагропроду: «По добривах вже є за 30% від потреби на весняно-польові роботи. Із початку року в цілому, аміачна селітра, яка в нас з основних складових, подорожчала на 100 гривень. Але знову ж таки, у добривах є велика складова газу. І тому певне хвилювання відносно цього є.»

Хто має кошти - на допомогу не чекає. Великі агрохолдинги вже запаслися необхідним.  

Олексій Вадатурський, генеральний директор агрохолдингу: «На сегодняшний день мы обеспечены, в полном объёме, удобрениями. В полном объёмы смазочными материалами. Решаем вопросы сейчас поставки семенного материала, уже везём по импорту.»

Фахівці запевняють: левову частку добрив  продають за кордон. Однак, там вітчизняна продукція коштує дешевше. Десь на 15-20%. Наші сільгоспвиробники мають переплачувати.

Алекс Ліссітса, аналітик аграрного ринку: «Тому, що в нас монополія на ринку мінеральних добрив, тому така ситуація. Тобто монополісти диктують свої ціни. Тут уряду треба було б звернути увагу на це і АМКУ звернути увагу на те, чому українські ціни набагато вищі, за світові.»

 Нагадаємо, аграріям доведеться додатково витрачатись на те, щоб пересіяти озимі. Бо третина посівів із 8-ми мільйонів гектарів – у важкому стані. Спеціалісти порахували: збитки фермерів сягатимуть 2 мільярдів гривень.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 727