Насіння кукурудзи імпортуватимуть без ПДВ. Щоправда, тільки до 1 травня 2012-го. У Мінагропроді кажуть, пішли на це, аби допомогти аграріям підготуватися до весняної посівної та не переплачувати. Хоча, наші науковці побоюються, що українська селекція відійде на другий план. А вона, мовляв, не гірша. Стартуватимуть роботи наприкінці березня, сподіваються фермери. Цьогоріч їм доведеться попотіти. Через озимину, яку мають пересіяти. Хліба замінятимуть переважно – ячменем та кукурудзою. А це ледь не третина усього зерна. У Мінагропроді селян обіцяли підтримати. Та виділити 20 мільйонів гривень, щоб закупили насіння. Іноземне, навіть від ПДВ пропонують звільнити. Завозимо його зі Швейцарії, Сполучених Штатів Америки та Сербії. Користуються ним переважно великі агрохолдинги. Фахівці кажуть: ініціатива добра. Адже насіння подешевшає на 20%. Щоправда, все одно коштуватиме дорожче за українське. 

Геннадій Новіков, голова Аграрного союзу України: «Вітчизняна селекція коштує 7-9 тисяч грн. тонн. Тобто на гектар десь припустимо 10 тисяч гривень – то норма десь 250 гривень. А закордонне насіння вже зараз доходить до 1,5 -1,800 гривень на гектар. Норма висіву»

Правлять за іноземну селекцію немалі гроші. Втім, і врожайність таке насіння дає гарну. Щонайменше 120-130 центнерів з гектару. Хоча, вітчизняні науковці стверджують, наші селекціонери теж непогано попрацювали. І навіть "переплюнули" закордонних. 

Олександр Іващенко, академік НАН України: «Місцеві селекціонери вивели гібриди, які забезпечують отримання 172 ц/га зерна кукурудзи. При цьому, це зерно яке не вимагає досушування, яке практично може бути використано зібране зразу і використано для зберігання або для реалізації»

До того ж, вітчизняні гібриди, на думку науковців, більше пристосовані до наших кліматичних умов. Витримають і спекотне літо, і сильні морозі. Тож, тепер українським селекціонерам залишається розпочати велику інформаційну компанію, аби фермери дізналися, що по чому. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 906