Щороку  в державі з’являється від 3,5 тисяч гектарів нових насаджень. Тоді, як у кожен гектар треба вкласти 30 тисяч доларів. Натомість окупиться господарство лише через 6 років. Садівники кажуть, останнім часом врожаї радують.
 
Ігор Стрелюк, аналітик аграрного ринку:  «Кількість столового, сортового  яблука у нас зростає. І ще якість. За останні роки добре розвинулась інфраструктура. тобто це зберігання і логістика» 

Щороку урожай цих фруктів становить близько мільйона тонн. Щоправда, споживають лише 350-400 тисяч тонн. Решта – йде на переробку. Запорука гарного врожаю - якісні саджанці. Нині, залежно від сорту, вони можуть коштувати від 10 до 50 гривень.  Яблуні – справжні «годувальниці», розповідають фермери. Приміром, в Анатолія садочок не дуже великий. Цьогоріч посадить нові дерева. Каже, ціни на саджанці – різноманітні.

 Анатолій, вирощує яблука: «Як який саджанець. То і 10-15 гривень, а то і 50 є. Все залежить від сорту яблучок. Воно все хорошо. Той хоче кислого, той хоче солодкого яблучка. А той хоче супер солодкого. Є різні сорти» 

 Ціни на яблука також різні. Дорожчі –  зелені. Від 8-ми гривень. Червоні  – мінімум 6.

Ігор Стрелюк, аналітик аграрного ринку: «На сьогодні досить висока ціна і ось тільки в першій декаді лютого було так сказати, чергове підвищення ціни. Воно було не значне, і споживачі не дуже це відчули, але чергове підвищення буде десь у березні або квітні»

Фахівці кажуть, здорожчання фрукту у березні також буде не значним – лише на 5-10%.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 7207