Як сонце землю прогріє – можна картоплю садити, кажуть фермери. Мовляв, дуже важливо, щоб температура ґрунту піднялась до 8 градусів. І протрималась на такому рівні протягом 3-х днів до посадки. Тим часом підготуйте землю. Вона має бути пухка, волога та удобрена. Бажаєте отримати добрий врожай – дотримуйтесь сівозміни. Приміром, не треба саджати там, де торік росли пасльонові культури, томати та власне сама бульба. До того ж, треба підібрати якісний посадковий матеріал.

Плюс 3 градуси у приміщенні та, щоб лежала в дерев’яних ящиках. Такий простий секрет успіху якісного зберігання картоплі. Коли обиратимете посадковий матеріал уважно дивіться на вічки бульби. Щоб глибокі не були. 

Фахівці запевняють: посадковий матеріал цьогоріч не дорожчатиме. За кілограм доведеться викласти від 8 гривень. Щоправда, елітні сорти можуть коштувати значно дорожче.

Анатолій Бикін, директор агропідприємства: «Якщо фракція, наприклад, 35-45 – то на га іде 2,5 тонни. А якщо 45-55, то це на га іде 3,5 тонни. На тонну більше, уявляєте собі. Отже, якщо це кіло буде фракції дрібної, то звичайно, що площа може бути на 30% більшою»

Проте вирощувати картоплю фермерам стає вже менш вигідно. Якщо торік за товар правили мінімум 3 гривні, цьогоріч доводиться віддавати по 80 копійок. Бо в Україні – величезний врожай. Отже, на ринку – надлишок. Як результат – обігових коштів, для того аби знов садити бульбу фермерам бракує.

Валентина Краснюк, фермер: «Якщо ми закупляємо, або маємо своє насіння фракції 35-45 дрібненька картопля, якої йде на га 2,5 тонни, то там затрати 25-30 тисяч. Тільки насіння. А якщо ми садимо крупну картоплю, то затрати можуть бути і до 50 тисяч»

Є у фермерів і так звані сорти – фаворити. Кажуть, якщо любите картоплю Фрі - звернути увагу треба на вид Рамос. Щоправда, він не дешевий. За кіло, а це до 26 штук, правлять 36 гривень. Утім, є й інші варіанти. Не гірші за смаковими властивостями.

Анатолій Бикін, директор агропідприємства: «Мені, наприклад, подобається САТІНА сорт. Тому, що дружина, якщо я щось інше привожу, вона мені каже, що ти мені цього не вези, а вези ось цю. Вона краща для борщу, вона смачна»

 Посадити картоплю – це лише початок. Фахівці кажуть: вкрай важливо убезпечити коренеплід не лише від колорадського жука, а й від фітофторозу. Ще треба знищувати бур’яни та розпушувати ґрунт. Тоді з кіло посадженого можете отримати від 15 до 25 кг товарної бульби. Щоправда, усе це – додаткові витрати.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2830