Дмитро Полонський , журналіст : " Гриб - досить примхлива рослина. Якщо температура у цьому приміщенні підніметься вище 15 градусів - глива просто не виросте і засохне. Також слід підтримувати досить високу вологість та чистоту".

Осінь для   виробників грибів -   ідеальна пора. Не потрібно витрачатися на обігрівання приміщення та  підтримання вологості.  Наталя працює технологом. Особистий рекорд: печериця на два з половиною кіло. Термін зберігання  гриба - не більше ніж чотири доби, тому його швидко відправляють на реалізацію. Із одного такого поліетиленового мішка за один раз проростає майже три кіло гливи. А їх у цьому ангарі понад тисяча. На підприємстві біля столиці вирощують близько ста п'ятдесяти кілограмів цих грибів за добу. За місяць - до шести тонн. 

Дивіться також : До нового року ціни на гриби зростуть

Наталя Савіна, технолог : " Сам процесс вот этот  - солома пропаривается до 70 градусов там температура – они сутки их пропаривают, убиваются  все микробы и стерильно там все. Овес, куда засыпается маточный этот гриб, в котором выращивается маточный этот гриб. Получается, его засыпали, в баночках нам подали,  мы его всыпали в солому, спрессовали и получился вот такой формы мешочек".

Зараз за кілограм печериць на столичному ринку просять 20 - 25 гривень. Глив - трохи більше ніж тридцять. Хоча собівартість вирощування - максимум 10 гривень. Експерти вважають, що ціна на гриби може значно знизитися, якщо зросте кількість вітчизняних виробників, які знаються на новітніх технологіях та вміють вирощувати продукцію найменшими витратами.

Читайте також: В текущем году в Украине соберут рекордный урожай грибов

Віктор Тітков, президент асоціації грибовиробників України: " Але це на сьогоднішній день є дуже висока вартість для гриба. Тому, що сама собівартість гриба повинна складати 8-9 гривень. Тоді плюс відповідні податки і  кінцева вартість продукції повинна складати не більше 16:18 грн".

Поки в Україні заповнити нішу власним продуктом грибникам не вдається -  великих  грибопромислових комплексів ще недостатньо. Тому левову частку товару імпортуємо з Польщі. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена грибы агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1845