Український чорнозем уже не такий родючий. За роки незалежності шар гумусу зменшився на піввідсотка. Для отримання гарного врожаю доводиться розширювати посівні площі. Для прикладу, якщо раніше з одного гектара вітчизняні фермери збирали 30-50 центнерів соняшнику, то сьогодні,  якщо пощастить, наберуть 12.

Олександр Іващенко, академік-секретар відділення рослинництва НААН: "Господарник, який працює на землі, хоче мати максимальну вигоду сьогодні, а не завтра, без урахування наслідків своєї діяльності на завтрашній день. І тому сьогодні маємо - якщо науково обґрунтовано вирощувати соняшника 2,9 млн га, то ми вирощуємо більше як 4,6 млн  га."

Від такого землеробства, констатують науковці, маємо масове поширення паразитичних бур'янів, нових шкідників та небезпечних хвороб. Не дотримуються й принципу сівозмін - кілька років поспіль саджають культуру на одній і тій же площі.

Петро Бойко, зав.відділом інституту землеробства НААН: "В умовах лісостепу і степу сівозміни можуть забезпечити врожайність 6-7 тонн зернових з гектара. Це дає можливість надіятися і гарантувати, що це завдання, отримати 80 млн тонн зерна повністю реальне." 

Фахівці наполягають на прийнятті законів, які б карали аграріїв за безвідповідальне поводження із угіддями. Та поки що до документів про сільське господарство, ґрунти та сівозміни депутати не дійшли..

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1638