Українські садівники зітхнули з полегшенням: сніг, якого не було протягом 45 зимових днів, нарешті вкрив дерева. Фахівці розповідають: уже почали хвилюватись, аби рослини раптом не прокинулися від сплячки. Підстави для паніки приніс грудень. Погода була аномально тепла. Синоптики кажуть, що це не єдиний випадок за 100 років.  Тепер фермери зітхають із полегшенням. Бо випав сніг.

Андрій Багрій, директор аграрного підприємства: «Коли дерево розвинеться, коли плодова брунька піде в ріст, і потім, коли не настане весна і в січні пізніше можуть бути сильні морози. Це могло би вплинути дуже негативно на майбутній урожай. Але я повторююсь, так як позитивні температури були, в період коли яблуня фактично була в стані «глибокого спокою» тобто, нічого не трапилось поганого»

Поки дерева «сплять» - фермери працюють. Кажуть, яблуні потребують ретельного догляду. Приміром, зазвичай, сади – це місце зимівлі гризунів. Тож фермери обстежують дерева. Якщо шкідники кору об’їли – місце зачищають, та замазують глиною. Крім того, масове обрізання дерев відбувається саме в зимовий період.

Микола Неілик - начальник Вінницького обласного управління АПР: «Оця погода трохи була засуха, то вона трохи вплине на закладку плодів, але при аналізі плодів, ми дивились закладка не погана. Весною, так само, дерево підживиться. Утвориться з 2-3 кореневих підкормки по листку, і яблука будуть»

Фахівці полічили: Україна вирощує десь 350-380 тисяч тонн яблук. Це без урахування тих, які йдуть на переробку. Щороку в державі створюють приблизно 10 тисяч гектарів нових насаджень. При цьому в кожний гектар потрібно вкласти від 20 до 40 тисяч євро, залежно від обраної технології.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 964