За 2 десятиріччя незалежності у вітчизняний агросектор надійшло близько 3 млрд доларів прямих іноземних інвестицій. І здебільшого – завдяки виходу компаній АПК на ІРО. Найпопулярнішими наші аграрії були на Варшавській біржі. Але вже нині навіть тут взяли паузу щодо українських сільгоспвиробників. 

Андрій Дубецький, голова представництва ВФБ в Україні: «Они получили продукт, в который они инвестировали или наблюдают, или принимают решение. Конъюнктуры меняются. На сегодня есть больше интерес к  другим секторам, чем к агро.»

Інвестори хочуть подивитися на успіхи агрокомпаній, що залучили гроші на IPO. За результатами - визначаться щодо майбутніх розміщень українців.

Євген Черв’яченко, експерт фінансового ринку: «Если большая с большими показателями выходить и единственной проблемой будет, что рынок уже научен как оценивать, как делать прогнозы. Это будет большая проблема. На пути привлечения капитала. Но то, что её купят это однозначно. Проблем с агрокомпаниями не будет. Маленькие – это уже сложнее.» 

На початку року прогнозували, що агрокомпанії залучать через ІРО за 5-10 років – від 20 до 30 мільярдів доларів. Тобто в середньому по 3 млрд щорічно. Втім 2011-й завершується, а обсяг всіх ІРО, не лише аграрних, становить менше, ніж 250 мільйонів доларів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 958