Якісного молока українцям вистачатиме. Принаймні, на Рівненщині. Тут відкрили новий автоматизований комплекс. Тут система визначає, що саме та скільки потрібно з’їсти корові. А спеціальний браслет на нозі контролює самопочуття тварин.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА: «Я скажу правду: нема якісного молока на прилавках магазинів. А от тут, коли познайомишся з технологією, бачиш, що повністю комп’ютеризований процес доїння молока. Тому побільше нам таких підприємств. Це робочі місця. Це надходження до бюджету. Це ріст економіки та добробут людей.»

Василь Голубінка, директор підприємства: «Якість молока для нас є дуже важливим критерієм. В нас своя лабораторія щоб повністю контролювати якість молока перед кожною відправкою.»

Худобу в господарстві не прив’язують. Загони розраховані на понад 1,5 тисячі голів. Власники комплексу розповідають: коли тварина вільно пересувається та має доступ до кормів – то й молока більше дає. Наступного року тут розраховують отримувати близько 35 тонн продукту за добу. У перспективі планують вийти на 100 тонн. Для цього збільшуватимуть поголів’я до 5 тисяч корів. Щоправда, дуже сподіваються, що держава все-таки допоможе.

Олександр Сень, заступник голови Мінагропроду: «Ми очікуємо цілий ряд напрямків підтримки. Звичайно, це будівництво комплексів, часткове відшкодування вартості. Плюс програма введена нова, але вона була раніше, добре себе зарекомендувала – це доплата за корів власного виробництва – доплата – вирощених в господарстві. Буде підтримка на закупку племінних нетелів.»

Доїльний зал у новозбудованому комплексі розрахований на 36 корів. У його будівництво власники вклали понад 36 мільйонів гривень.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 756